شناسهٔ خبر: 45861 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

استاندار کردستان:

کریدور شمال به جنوب یک شاهرگ حیاتی برای کردستان است

بازدید استاندار کردستان کریدور شمال بە جنوب را یک شاهرگ حیاتی برای توسعە و رشد اقتصادی کردستان توصیف کرد.

بە گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کردستان، بهمن مرادنیا ظهر دوشنبه کردستان از پروژه احداث بزرگراه کرمانشاه-میاندواب  قطعات حدفاصل سنندج به طرف کامیاران بازدید کرد.

مرادنیا با بیان اینکە باید تلاش کنیم کە این راە حیاتی و تأثیرگذار در توسعە استان بە بهرەبرداری برسد، گفت: مجموعه مشکلاتی از قبیل منابع طبیعی، زیرساخت برق، مخابرات و تملک اراضی کشاورزی وجود دارد کە باید هرچە زودتر حل و بە نتیجە برسد.

وی کریدور شمال بە جنوب را زیرساختی مهم در حمل‌ونقل استان ارزیابی کرد.

شهرام ملکی مدیرکل راه و شهرسازی که استاندار را همراهی می‌کرد، گفت: پروژه احداث بزرگراه کرمانشاه- میاندوآب به طول ۴۲۰ کیلومتر بخشی از کریدور شماره ۱۰ کشوری است که سه استان کرمانشاه-کردستان و آذربایجان‌غربی را شامل می‌شود.

ملکی ادامه داد: ۳۲۰ کیلومتر از بزرگراه، به عبارتی قسمت اعظم بزرگراه کرمانشاه- میاندوآب از استان کردستان می‌گذرد.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان اعلام کرد: از ۳۲۰ کیلومتر حوزه استان کردستان ۱۴۰ کیلومتر به بهره‌برداری رسیده، ۱۳۰ کیلومتر در حال ساخت بوده، ۳۸ کیلومتر در حال برگزاری مناقصه و تعیین پیمانکار و ۱۲ کیلومتر مانده نیز در حال مطالعه است.

در ادامه استاندار کردستان تلاش‌های در حال انجام برای بهبود وضعیت راه‌های استان را مورد تقدیر قرار داده و از تمام عوامل مرتبط با پروژه‌های حوزه راهسازی تشکر کرده و گفت: دولت از همه توان خود در راستای توسعه راه‌های کردستان استفاده خواهد کرد و مجموعه اقدامات  در این خصوص را مورد حمایت قرار خواهد داد.

نظر شما