شناسهٔ خبر: 47755 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی خبر داد:

ابلاغ ضوابط ارائه سرویس‌های دربستی با ناوگان عمومی در خراسان شمالی

اتوبوس مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی از ابلاغ ضوابط جدید برای ارائه خدمات دربستی با ناوگان عمومی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان شمالی، علی‌اصغر بدیعی مقدم اظهار کرد: این ضوابط برای نخستین بار وضع و اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه صدور صورت‌وضعیت برای خدمات دربستی با ناوگان عمومی با صورت‌وضعیت خدمات معمول متفاوت است، گفت: در ضوابط ارائه سرویس‌های دربستی، شرایط ویژه‌ای برای ناوگان و نیز رانندگان لحاظ شده است که شرکت‌های حمل‌ونقل موظف به رعایت آن هستند.

بدیعی مقدم با بیان اینکه ضوابط جدید از اول آبان اجرایی شده است، گفت: رانندگان ناوگان عمومی برای خدمات دربستی باید دست‌کم پنج سال سابقه رانندگی داشته باشد.

وی افزود: سن اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌ها برای خدمات و انجام سفرهای دربستی در مسافت‌های کمتر از ۵۰۰ کیلومتر نباید بیشتر از ۱۲ سال باشد.

وی بیان کرد: حداکثر سن اتوبوس‌ها برای سفر در مسافت‌های بیش از ۵۰۰ کیلومتر، ۱۰ سال تعیین شده است.

بدیعی مقدم گفت: حداکثر سن ناوگان سواری کرایه و ون برای مسافت‌ها کمتر از ۵۰۰ کیلومتر هفت سال و برای سفرهای بالای ۵۰۰ کیلومتر پنج سال است.

وی تصریح کرد: برای خدمات دربستی، صورت‌وضعیت‌ها باید حتماً در محل شرکت صادر شود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: استفاده یک صورت‌وضعیت برای بیش از یک سفر ممنوع است و برای هر سفر صورت‌وضعیت جداگانه صادر می‌شود.

نظر شما