شناسهٔ خبر: 47880 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون راهداری استان همدان خبر داد:

ذخیره‌سازی ۷۵ هزار تن شن و نمک در راهدارخانه‌های استان همدان

حمید پرورشی خرم معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان از دپوی ۷۵ هزار تن شن و نمک در فصل زمستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان، حمید پرورشی خرم معاون راهداری استان همدان گفت: ۶۰ هزار تن شن و ۱۵ هزار تن نمک برای بازگشایی محورهای استان در فصل زمستان امسال ذخیره‌سازی شده است.

وی با اشاره به فعالیت ۳۴ پایگاه راهداری استان همدان در فصل زمستان افزود: ۵۳۸ نفر نیروی انسانی و ۲۹۰ دستگاه ماشین‌آلات راهداری سنگین، نیمه‌سنگین و سبک در زمستان به کار گرفته شده است.

پرورشی خرم ادامه داد: راهداران به شکل شبانه‌روز در راهدارخانه‌ها حضور دارند و در صورت نیاز، عملیات برف‌روبی، شن و نمک‌پاشی را انجام می‌دهند.

معاون راهداری استان همدان یادآور شد: در این ایام اکیپ‌های راهداری نیز به شکل مستمر در جاده‌ها حضور داشته و در صورت نیاز خدمات‌رسانی می‌کنند.

این مسئول همچنین خطاب به همشهریان بیان کرد: ضروری است که رانندگان به هنگام سفرهای زمستانی از به همراه داشتن سوخت کافی، لوازم گرمایشی، جیره خشک و وسایل روشنایی اطمینان حاصل پیدا کنند تا در مواقع لزوم بتوانند به درستی از این وسایل استفاده کرده و دچار مشکل نشوند.

پرورشی خرم تأکید کرد: مسافران می‌توانند قبل از انجام مسافرت با مراجعه به سامانه اینترنتی ۱۴۱ راهداری و یا تماس با شماره ۱۴۱ به طور کامل از وضعیت راه‌ها اطلاع پیدا کرده و با خیالی آسوده قدم در مسیر بگذارند.

وی با تأکید بر اینکه پرسنل وظیفه‌شناس این اداره در آماده‌باش کامل بوده و تمام تلاش خود را برای باز نگاه داشتن راه‌ها و جلوگیری از ایجاد راه‌بندان انجام می‌دهند، تصریح کرد: از همشهریان تقاضامندیم در هنگام وقوع بارش برف سعه‌صدر داشته و مراتب را بلافاصله اطلاع دهند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکل به وجود آمده رفع شود.

نظر شما