شناسهٔ خبر: 48044 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان:

رونق صنعت ساختمان اشتغال‌زایی را به دنبال دارد

نشست مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان گفت: با رونق گرفتن صنعت ساختمان علاوه بر انتفاع همه اقشار مردمی و صنعت‌های وابسته، شاهد رونق اقتصادی و رشد اشتغال‌زایی در استان خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه شهرسازی استان گلستان، حسین محبوبی در دیدار با هیئت‌مدیره انجمن انبوه‌سازان مسکن و ساختمان استان بیان کرد: وجود مجموعه‌های متخصص در حوزه ساخت و ساز مسکن در استان بسیار سودمند است و باعث کاهش دغدغه‌های هم استانی‌ها و نهادهای دولتی مربوطه در این حوزه در استانداردسازی و رعایت قوانین جاری و پیشگیری از حوادث می‌شود.

محبوبی افزود: با خروج دولت از حوزه ساخت و ساز مسکن، انتظار می‌رود انجمن‌های تخصصی و صنفی در این بخش حضور بیشتر در اجرای طرح‌های مختلف ساخت و ساز مسکن در استان داشته باشند.

وی ادامه داد: بهسازی در بافت فرسوده شهرهای استان، بازآفرینی شهری و تکمیل برخی از پروژه‌های مسکن مهر استان از مقوله‌های مهمی است که انجمن انبوه‌سازان و سرمایه‌گذاران در بخش مسکن می‌توانند در آن ورود پیدا کند.

این مقام مسئول اضافه کرد: تهیه بسته‌های پیشنهادی جهت تشویق سرمایه‌گذاران در بخش مسکن از راهکارهای است که می‌توان باعث رونق حضور بخش خصوصی در این صنعت شود.

در این دیدار مهندس مرتضوی مدیرعامل و رئیس هیئت مدیر انجمن انبوه‌سازان از آمادگی انجمن جهت حضور و سرمایه‌گذاری و همکاری‌های فی‌مابین در این بخش بیان کرد.

نظر شما