شناسهٔ خبر: 49302 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران اعلام کرد:

اتمام چهار بانده شدن محور سوادکوه تا پایان امسال

 عبدالله بهادری مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران از اتمام چهار بانده شدن محور سوادکوه تا پایان امسال خبر داد و گفت: با تأمین اعتبارات مورد نیاز این محور تا پایان امسال زیر بار ترافیک خواهد رفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران، بهادری در نشست بررسی مشکلات و موانع طرح‌های راه و شهرسازی شهرستان بندری و توریستی فریدونکنار یادآور شد: کمربندی فریدونکنار برای تکمیل نهایی به ۸ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی همچنین افزود: تاکنون ۳ میلیارد تومان امسال اختصاص یافته و امیدواریم با برنامه‌ریزی انجام شده این پروژه در دهه فجر سال آینده افتتاح شود.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران با اعلام اینکه ۷۹ کیلومتر از ۸۴ کیلومتر طرح چهاربانده شدن محور سوادکوه انجام شده است، بیان کرد: تنها ۵ کیلومتر از این محور باقی مانده که این طرح تا پایان امسال به اتمام می‌رسد و البته پروژه به اتمام نهایی نمی‌رسد و زیرگذر، دوربرگردان‌ها و پل در محدوده پل سفید سوادکوه باید در دو سال آینده ساخته شود.  

بهادری افزود: برای اتمام این پروژه در سوادکوه ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که امسال با تخصیص ۲۵ درصدی مبلغ ۵۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت.

وی عنوان کرد: برای پروژه محور هراز هم امسال ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد که تا پایان سال در صورت اعطای قیر یارانه‌ای به پیمانکار و اتمام عملیات چهار بانده شدن هشت کیلومتر باقیمانده، پایان می‌یابد.  

گفتنی است: از ۱۰۱ کیلومتر محور هراز ۵۵ کیلومتر آن ساخته شده و ۴۶ کیلومتر طول اجرایی پروژه در دست اقدام بوده که محدوده اجرایی ما حدود ۱۱ کیلومتر است که تا پایان امسال ۸ کیلومتر آن به بهره‌برداری خواهد رسید. همچنین دو دستگاه تونل نیز در این محور آماده بهره‌برداری خواهد شد.

نظر شما