شناسهٔ خبر: 49881 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

بررسی جزئیات بودجه ۹۷؛

مجلس به راه‌آهن برای زیباسازی و بهسازی مجوز داد

راه‌آهن مشهد راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران مجاز به زیباسازی و بهسازی حریم خطوط راه‌آهن با استفاده از اموال منقول و غیرمنقول خود از جمله اراضی ملی و دولتی‌اش شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت صبح امروز (دوشنبه) مجلس، ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه ۹۷ در بخش هزینه‌ای، یک بند را به تبصره ۱۰ با ۱۱۵ رای موافق، ۳۱ رای مخالف و ۱۲ رای ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در مجلس الحاق کردند.

بر اساس این مصوبه، راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران مجاز است با استفاده از کلیه اموال منقول و غیرمنقول خود از جمله مالکیت اراضی ملی و دولتی تحت اختیار خود واقع در محدوده ایستگاه‌های راه‌آهن از طریق مشارکت با بخش خصوصی نسبت به زیباسازی و بهسازی حریم خطوط واقع در محدوده شهر‌ها و ایستگاه‌های راه‌آهن اقدام نمایند.

گزارش ایسنا حاکیست، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور موظف است نسبت به صدور اسناد مالکیت اراضی یاد شده به نام شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران بر اساس تصمیم کمیته‌ای مرکب از هر یک از نمایندگان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، وزارت راه و شهرسازی، راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و وزارت امور اقتصاد و دارایی اقدام کند.

نظر شما