شناسهٔ خبر: 50327 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون اداره کل راهداری استان خبر داد:

خط کشی ۱۵۰۰ کیلومتر از محورهای استان مرکزی برای سفرهای نوروزی

علیرضا اختری معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده استان مرکزی از خط کشی محورهای استان برای سهولت سفرهای نوروزی مسافران خبر داد و گفت: یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر از راه‌های اصلی و شریانی و محورهای پرتردد روستایی خط‌کشی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی علیرضا اختری افزود: از یک اسفند ماه چهار اکیپ خط کشی با چهار دستگاه در سطح استان اسقرار پیدا کرده اند و اقدام به خط کشی محورها برای راهنمایی کاربران جاده ای می کنند.

وی با تاکید بر اینکه خط کشی معابر یک کار مستمر است به این دلیل که عمر ماندگاری خط کشی ها تنها ۹ ماه است افزود: این اکیپها در محورهای خمین- محلات- دلیجان، اراک- شازند-آشتیان- تفرش- کمیجان ، ساوه- زرندیه ، غرق آباد و شازند اقدام به خط کشی کرده اند.

اختری اعتبار این خط کشی ها را برای سفرهای نوروزی دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: خط کشی ها محورها برای سفرهای نوروزی تا ۲۵ اسفند ادامه دارد.

به گفته اختری از ابتدای سال نیز بالغ بر دو هزارو ۷۰۰ کیلومتر از راههای شریانی و اصلی استان با اعتبار پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از اعتبارات ملی انجام شده است.

سازماندهی ۵۰ اکیپ راهداری استان مرکزی در سفرهای نوروزی

در خبری دیگر علی زندی فر  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: ۵۰ اکیپ راهداری در سطح استان برای خدمات دهی مطلوب به مسافران نوروزی در سطح جاده های استان سازماندهی شده اند.

وی با تاکید بر اینکه خدمات اين طرح طي دو مرحله قبل از شروع نوروز و در طول تعطيلات است گفت: طرح راهداری نوروزی از ۲۴اسفندماه آغاز و تا ۱۷ فروردین سال نو ادامه دارد.

وی ادامه داد: در ایام نوروز و اوج سفرهای برون شهری،  مديريت ترافيك جاده ها موضوعي است كه لازم است با بكارگيري تمام ظرفيت ها برنامه ريزي، ساماندهي و محقق شود.

زندی فر  از کنترل و نظارت بر یگانهای امداد خودرو،  ناوگان حمل و نقل کالا و مسافر و ناوگان حمل و نقل عمومی  خبر داد و گفت: تامین ناوگان مورد نیاز در ایام پیک سفر و همچنین مسافرین در راه مانده، نظارت بر ارتقاء سطح خدمات پایانه مسافربری با همکاری پایانه های شهرداری و تعیین لیست کشیک نوروزی از جمله اقداماتي بوده كه براي انجام تمهيدات لازم و ايمن سازي مسيرهاي تردد و ارائه خدمات مناسب به مسافران نوروزي انجام شده است.

مدیر کل راهداری  استان با تاکید بر اینکه در این ایام از مراکز معاینه فنی بازدید و بر عملکرد انها نظارت می شود گفت: رسیدگی و نظارت بر وضعیت خدمات مجتمع های رفاهی بین راهی و برگزاری کمییسیونهای رسیدگی به تخلفات شرکتهای مسافری و رانندگان در ایام نوروز برای ایمن کردن سفرهای نوروزی شهروندان انجام می شود./

نظر شما