شناسهٔ خبر: 50822 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

مهدی شیخ مطرح کرد؛

انگیزه استیضاح‌کنندگان مشخص نیست/ وزارت راه و شهرسازی عملکرد خوبی داشته است/ سفر‌های نوروزی از مهمترین مقاطع کاری وزارت راه است

مهدی شیخ یک نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس با بیان این‌که طرح استیضاح در روز‌های پایانی سال، به صلاح نیست، گفت: وزارت راه و شهرسازی عملکرد خوبی داشته و این وزارتخانه باتوجه به آن‌که سفر‌های نوروزی در پیش است، یکی از مهمترین مقاطع کاری خود را پیش‌رو دارد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهدی شیخ با اشاره به طرح استیضاح وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی اعلام کرد: به طور کلی این مقطع از سال، زمان مناسبی برای برگزاری جلسات استیضاح نیست و مشخص نیست استیضاح‌کنندگان دنبال چه چیزی هستند؟

وی با اشاره به این‌که این مقطع از سال، اوج فعالیت برخی دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های کشور است، یادآور شد: وزارت کار در این مقطع سال درگیر بحث تعیین دستمزد سال آینده است و وزارت راه و شهرسازی نیز باتوجه به آن‌که سفر‌های نوروزی در پیش است، یکی از مهمترین مقاطع کاری خود را پیش‌رو دارد.

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس با بیان مخالفت با هر ۳ طرح استیضاح وزرای کار، راه و کشاورزی خاطرنشان کرد: هنوز برای بنده مشخص نشده که استیضاح‌کنندگان چه انگیزه‌ای از طرح این استیضاح‌ها، آن هم در این مقطع سال دارند. نکته حائز اهمیت دیگر این است که عملکرد این وزارتخانه بد نبوده و حتی وزارت راه و شهرسازی عملکرد خوبی داشته است.

عضو فراکسیون امید مجلس دهم با بیان این‌که نمی‌توان نتیجه استیضاح وزرا در مجلس را پیش‌بینی کرد، گفت: هنوز برای اظهارنظر درباره نتیجه استیضاح وزرای کار، راه و کشاورزی در مجلس زود است و باید ببینیم عملاً چه اتفاقی در صحن می‌‎افتد و علاوه بر این‌که نحوه طرح موضوع ازسوی موافقان و مخالفان حائز اهمیت است، نحوه دفاعیات وزرا نیز از اهمیت ویژه‌ای در نتیجه و رای نهایی مجلس برخودار است.

براساس گزارش ایلنا، شیخ در پایان ضمن تاکید مجدد بر زمان نامناسب طرح این ۳ طرح استیضاح، ابراز امیدواری کرد که وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی و همچنین جهاد کشاورزی موفق به کسب رای‌اعتماد مجدد از مجلس شوند.

نظر شما