شناسهٔ خبر: 51737 - سرویس شرکت‌ها
نسخه قابل چاپ

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد:

هشدار نسبت به آبگرفتگی معابر و تشدید جریان آب رودخانه‌ها در کشور

آبگرفتگی معابر سازمان هواشناسی کل کشور طی صدور اطلاعیه‌ای نسبت به تشدید بارش، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید لحظه‌ای، احتمال آبگرفتگی معابر و تشدید جریان آب رودخانه‌ها در کشور هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی سازمان هواشناسی کل کشور پیرو اطلاعیه شماره ۸ مورخ ۹۷/۱/۱۶ و اخطاریه شماره ۴ جمعه مورخ ۹۷/۰۱/۱۷ ، تشدید بارش، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید لحظه‌ای، احتمال آبگرفتگی معابر و تشدید جریان آب رودخانه‌ها  به شرح زیر پیش بینی می‌شود:

شنبه ۹۷/۱/۱۸: جنوب و شرق کردستان، جنوب زنجان، همدان بویژه مناطق جنوبی، مرکزی، جنوب و شرق ایلام، لرستان، غرب اصفهان، شمال و شرق خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، جنوب و غرب چهار محال وبختیاری، شمال فارس، شرق کرمانشاه، دامنه های البرز در شمال قزوین، البرز، تهران و سمنان و بتدریج از اواخر وقت نیمه غربی خراسان رضوی و خراسان جنوبی و غرب یزد.

یکشنبه ۹۷/۱/۱۹: جنوب شرق کردستان، شرق کرمانشاه، شرق ایلام، جنوب زنجان، همدان، شمال لرستان، مرکزی، جنوب کهکیلویه و بویراحمد، غرب فارس، شمال شرق تهران، غرب اصفهان، غرب یزد، خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی.

شایان توجه است که ویژگی سامانه‌های فصل بهار احتمال بسیار بالا برای وقوع بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق است که به سبب بارش شدید موقت در بازه زمان نسبتا کوتاه منجر به روان آب و سیلاب ناگهانی در مناطق مستعد و از جمله در رودخانه‌های فصلی و  دره‌های کوهستانی پرشیب و همچینن وقوع رعد و برق بویژه در ارتفاعات می‌شود.

لذا توصیه می‌شود شهروندان عزیز ضمن رعایت نکات ایمنی در حد امکان از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها در مناطق یاد شده خودداری نمایند./

برچسب‌ها:

نظر شما