شناسهٔ خبر: 52012 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

برای انجام سفر ۳ روزه صورت گرفت؛

حضور وزیر راه و شهرسازی در راس هیات عالیرتبه در اسلام‌آباد/ استقبال مسوولان ارشد پاکستان از آخوندی

سفر وزیر وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه در راس یک هیات عالی رتبه برای انجام سفر ۳ روزه وارد اسلام‌آباد پایتخت پاکستان شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایرنا، عباس آخوندی و هیات ایرانی در بدو ورود به فرودگاه بین المللی بی نظیر بوتو اسلام آباد مورد استقبال مسوولان ارشد وزارت دریانوردی و کشتیرانی پاکستان و همچنین 'مهدی هنردوست' سفیر کشورمان در پاکستان قرار گرفتند.

وزیر راه و شهرسازی کشورمان در این سفر قرار است با 'میرحاصل خان بزنجو' وزیر امور دریانوردی و 'خواجه سعد رفیق' وزیر راه آهن پاکستان دیدار کند.

عباس آخوندی همچنین با وزیر امور دریانوردی پاکستان در نشست مطبوعاتی مشترک نیز شرکت خواهد کرد.

وی همچنین در دومین روز سفر خود به پاکستان قرار است فردا جمعه راهی شهر کراچی شود. وی در کراچی با حضور در آرامگاه محمد علی جناح بنیانگذار پاکستان، به مقام این رهبر فقید پاکستانی ادای احترام خواهد کرد.

بازدید از بنادر کراچی و عزیمت به بندر گوادر نیز دیگر برنامه های عباس آخوندی در دومین روز از سفر خود به پاکستان می باشد.

وزیر راه و شهرسازی ایران روز شنبه ۲۵ فروردین به شهر لاهور سفر کرده و قرار است از مقبره علامه اقبال لاهوری شاعر معاصر پاکستان، قلعه لاهور، مسجد پادشاهی و دیگر اماکن تاریخی و قدیمی این شهر بازدید کند.

در این سفر جمعی از مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی، راه آهن و ایران ایر (هواپیمایی ملی جمهوری اسلامی ایران) وزیر راه و شهرسازی را همراهی می کنند.

نظر شما