شناسهٔ خبر: 52209 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

برقراری پرواز بوشهر - دبی در دست پیگیری است

فرودگاه بوشهر مدیرکل فرودگاه های استان بوشهر گفت: با توجه به حذف پرواز مسیر بوشهر - دبی از ۱۷ فروردین ماه جاری ؛ برقراری مجدد این خط پروازی در دست پیگیری است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایرنا، کمال دهقان منشادی با اعلام این مطلب افزود: علت حذف این خط پروازی شرکت کیش ایر ممنوع شدن نشست و برخاست هواپیماهای تایپ ام دی در فرودگاه دبی اعلام شده است.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه فرودگاه دبی از پرترافیک ترین فرودگاه ها به شمار می رود برای رعایت برخی استانداردها از پرواز برخی هواپیماها از جمله هواپیمای تایپ ام دی جلوگیری می شود.
دهقان منشادی اضافه کرد: برای برطرف کردن این مشکل در حال رایزنی با برخی شرکت های هواپیمایی هستیم که بتوانیم هواپیمایی با بدنه متوسط جایگزین پرواز بوشهر - دبی شرکت کیش ایر کنیم.

مدیرکل فرودگاه های استان بوشهر یادآور شد: پیش از حذف این خط پروازی هفته ای چهار پرواز در مسیر بوشهر- دبی با هواپیماهای تایپ ام دی شرکت کیش ایر از فرودگاه بین المللی بوشهر انجام می شد.

وی در باره نقص فنی دستگاه ایکس ری فرودگاه بوشهر گفت: این دستگاه الکترونیکی و احتمال خرابی دارد که در زمان حاضر این مشکل این دستگاه برطرف شده است.

مدیرکل فرودگاه های استان بوشهر با اشاره به رشد ۲۸ درصدی پروازهای این فرودگاه افزود: براساس آمار رسمی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در سال گذشته چهار هزار و ۳۷۷ پرواز و در سال ۹۵ سه هزار و ۴۲۱ پرواز در فرودگاه بوشهر انجام شده است.

وی اضافه کرد: همچنین تعداد مسافران جابه جا شده در فرودگاه بوشهر در سال گذشته، ۶۲۹هزار و ۶۴۱هزار نفر بود که نسبت به جابه جایی ۵۱۲هزار و ۱۸۶ مسافر در سال ۹۵، ۲۳ درصد رشد نشان می دهد.
دهقان منشادی یادآور شد: روزانه ۱۰۰ پرواز در فرودگاه بین المللی بوشهر انجام می شود.

نظر شما