شناسهٔ خبر: 52821 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مديرکل فرودگاه‎های استان مازندران خبر داد

آغاز عملیات توسعه اپرون فرودگاه ساری

فرودگاه ساری مديرکل فرودگاه‎های استان مازندران از رفع موانع موجود بر سر تملک زمین‌های اطراف فرودگاه و آغاز رسمی عمليات توسعه اپرون (پارکينگ هواپيما) در فرودگاه ساری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل فرودگاه‎های مازندران، سعداله وطن‎خواه گفت: با تشکيل کميته واگذاري زمين و رفع مشکلات موجود در این زمینه، پروژه توسعه اپرون فرودگاه ساری به منظور افزایش ظرفیت دو موقعیت پارک هواپیما به آن آغاز شده است.

وی افزود: در کنار اجرای این پروژه، عملیات آماده‎سازی سایت و بتن‎ریزی فوندانسیون آنتن سامانه لوکالایزر به منظور نصب ILS، ساخت دیوار پیرامونی فرودگاه ساری به طول ۵۰۰ متر، تکمیل ترمینال مستقبلین و مشایعین، بهسازی بخش جنوبی ترمینال فرودگاه نوشهر و بهسازی مامورسراهای فرودگاه رامسر نیز آغاز شده است و پیمانکاران به طور جدی مشغول کار هستند.

وطن‎خواه هزینه اجرای این طرح‎های را حدود ۷۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: امیدواریم طی هشت ماه آینده تمام این طرح‎ها به اتمام برسد.

وی همچنین درباره رفع موانع پروازی در فرودگاه رامسر گفت: در پی صدور اطلاعیه هوانوردی مبنی بر وجود موانع جدی در استریپ باند پروازی فرودگاه رامسر، رایزنی‎ها و پیگیری‎های استانی و ستادی برای تامین اعتبار و تهیه دستورالعمل‎ها و طرح‎های مربوطه انجام شد و از هفته اول اردیبهشت عملیات حفر کانال به منظور حذف تیرهای برق و اجرای شبکه زمینی برق فشار ضعیف و متوسط آغاز شده است و امیدواریم ظرف کمتر از یک ماه آینده، موانع مذکور برطرف شود و با ارتقای سطح ایمنی، پروازهای آن فرودگاه به روال عادی برگردد.

مدیرکل فرودگاه‎های مازندران با ابراز گلایه ازعدم رعایت استانداردها و ساخت و سازهای غیرمجاز در اطراف فرودگاه و ناهماهنگی بهره‎برداران با فرودگاه‎ها بویژه فرودگاه‎های رامسر و نوشهر گفت: متاسفانه به دلیل وجود موانع طبیعی و مصنوعی که بیشتر در قالب ساخت و سازهای ساختمانی صورت گرفته است، امکان بهره‎برداری مؤثر و مطلوب و ایمن از فرودگاه‎های مذکور کم شده و لازم است مسئولان محترم شهری همکاری بیشتری برای حفظ استانداردها و ارتقای ایمنی در فرودگاه‎ها و توسعه مسیرهای پروازی داشته باشند.

وطن‎خواه همچنین به رشد ۲۵ درصدی پروازهای فرودگاه‎های استان در سال ۹۶ نسبت به سال گذشته اشاره کرد و افزود: این پروازها در مجموع فرودگاه‎های استان ۶۱۱۱ فروند بود که طی آن حدود ۵۷۰ هزار مسافر اعزام و پذیرش شدند که در این زمینه نیز رشد ۳۰ درصدی را نسبت به سال ۹۵ داشتیم.

وی در پایان از مساعدت‎های مدیرعامل شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران و استاندار مازندران به دلیل تامین اعتبارات مورد نیاز و کمک به توسعه فرودگاه‎های استان مازندران قدردانی کرد.

نظر شما