شناسهٔ خبر: 53598 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین خبر داد:

تهیه نقشه اَزبیلت طرح تفضیلی شهر مهرگان/ برنامه ریزی برای مدیریت و رفع نیازهای شهری در مهرگان

مسعود حق لطفی مدیر کل راه و شهرسازی با اشاره به تهیه نقشه آخرین تصمیمات اخذ شده در طرح تفضیلی مهرگان گفت: با تهیه این نقشه می توان اطلاعات جامعی از سطوح کاربری های مختلف در این ناحیه بدست آورده و با توجه به آن برنامه ریزی لازم برای رفع نیازهای شهری را انجام داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، مسعود حق لطفی در جلسه بررسی وضعیت موجود در ناحیه شهری مهرگان و بررسی راهکارهای بهبود کیفیت زندگی در این منطقه که با حضور مدیران و کارشناسان این اداره کل برگزار شد عنوان کرد: مشکلات موجود در ناحیه ی شهری مهرگان را می توان به دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم کرد

وی افزود: برای رفع مشکلات سخت افزاری نیازمند احداث و تقویت خدمات روبنایی هستیم که در این راستا اقدامات زیادی انجام شده ولی همچنان باید با حضور دستگاه های اجرایی مختلف طرح هایی بیشتری اجرا شده و به بهره برداری برسد.

حق لطفی همچنین اضافه کرد: موضوعات نرم افزاری هم مربوط به از بین بردن نگاه ها و رویکرد های منفی نسبت به این ناحیه بوده و باید با انجام برنامه های هدفمند و مشخص احساس تعلق آرامش را برای ساکنین مهرگان ایجاد کرد.

مدیر کل راه و شهرسازی با اشاره به این که در حال حاضر حدود ۱۸ هزار نفر در مهرگان سکونت دارند؛ عنوان کرد: برای انجام هر اقدام و پیش بینی هر برنامه ای در مهرگان با توجه به کمبود اعتبارات باید آمار، ارقام، اطلاعات و نیازهای وضعیت موجود را به شکل کارشناسی و دقیق شناسایی کرده و سپس در دستور کار قرار داد.

دبیر شورای مسکن استان تاکید کرد: در همین راستا تصمیم گرفتیم که نقشه و سطح و سرانه های وضع موجود و نقشه های نهایی تفضیلی این ناحیه را بر اساس آخرین اتفاقات انجام شده تهیه نموده و مسایل را به طور شفاف شناسایی نماییم

مهندس حق لطفی با بیان این مطلب که نقشه ازبیلت طرح تفضیلی مهرگان تهیه شده؛ گفت: در این نقشه کاربری اراضی بروز شده و آخرین تصمیمات اخذ شده در خصوص اراضی مهرگان در آن اعمال شده است.

وی در ادامه اضافه کرد: در این راستا با توجه به مصوبات شورایعالی شهرسازی و معماری ایران و تعاریف و مفاهیم کاربردی کاربری ها می توان سطح و سطوح کاربری ها را در مهرگان تعیین کرد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین یادآور شد: با توجه به اطلاعات به دست آمده می توان برنامه ریزی لازم را در واگذاری زمین تغییر کاربری و اجرای پروژه های مربوط به ناحیه شهری مهرگان انجام داد که در همین راستا حدود ۱۳۵۰۰ متر مربع اراضی ذخیره شهری هست که می توان برخی کمبود های موجود را از طریق آن برطرف کرد.

نظر شما