شناسهٔ خبر: 54460 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

بهرامی‌نیا خبر داد:

سهم ۶۶ درصدی افراد با تحصیلات کمتر از راهنمایی در تلفات جاده‌ای خوزستان/ سال گذشته ۵۷۷ نفر در تصادفات جاده‌ای فوت شدند

غلامعباس بهرامی نیا مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خوزستان با بیان اینکه سال گذشته ۵۷۷ نفر در تصادفات جاده‌ای فوت شده‌اند، گفت: از مجموع تلفات در سال ۹۶ تعداد ۳۷۹ نفر، معادل ۶۶ درصد دارای تحصیلات راهنمایی و کمتر بوده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خوزستان، غلامعباس بهرامی نیا مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خوزستان با اعلام این خبر که در سال گذشته ۵۷۷ نفر در تصادفات جاده‌ای استان خوزستان فوت شدند، گفت: از این تعداد ۲۴ درصد مربوط به موتورسواران و ۱۱.۶ درصد مربوط به عابران پیاده بوده است.

وی بیان کرد: موتورسواران و عابران پیاده از آسیب‌پذیرترین کاربران جاده هستند که همواره حدود یک‌سوم تلفات جاده‌ای را به خود اختصاص می‌دهند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خوزستان اظهار کرد: از مجموع تلفات در سال ۹۶ تعداد ۳۷۹ نفر، معادل ۶۶ درصد دارای تحصیلات راهنمایی و کمتر بوده‌اند و با توجه به اینکه بیش از ۷۱ درصد از این افراد در اثر ضربه وارد شده به سر فوت می‌شوند، لزوم فرهنگ‌سازی، آموزش و ارتقای ایمنی در این حوزه امری ضروری است.

بهرامی نیا خاطرنشان کرد: ۴۲.۵ درصد از تلفات بین ۲۰ تا ۴۰ ساله بوده و با توجه به نقش عامل سرعت در وقوع تصادفات مؤید ریسک بالای رانندگی در بین جوانان و رانندگی تهاجمی آنان است.

وی همچنین عنوان کرد: کمتر از یک درصد از تلفات مربوط به ناوگان عمومی مسافربری و ۴.۲ درصد از فوت‌شدگان نیز مربوط به ناوگان عمومی باربری است و ۹۵ درصد از متوفیان در تصادفات خودروی شخصی بوده است.

بهرامی نیا در ادامه افزود: مقایسه تلفات در دو سال اخیر نشان می‌دهد آمار فوت‌شدگان در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ در حوزه عابران پیاده ۳ درصد، در حوزه موتورسواران ۱۰ درصد، در حوزه دانش آموزان مدارس ۱۲ درصد و تلفات ناوگان مسافربری بیش از ۵۷ درصد کاهش داشته است که شایان‌ذکر است مجموع تلفات جاده‌ای سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ به میزان ۸ درصد کاهش پیدا کرده است.

نظر شما