شناسهٔ خبر: 54465 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مديرکل فرودگاه‎های استان هرمزگان خبر داد:

اختصاص ۲۹۰ هکتار زمين برای احداث باند دوم فرودگاه بندرعباس

فرودگاه بندرعباس مديرکل فرودگاه‎های استان هرمزگان از اختصاص ۲۹۰ هکتار زمين برای ساخت باند دوم فرودگاه بندرعباس خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، محمود امانی بنی گفت: با توجه به برنامه توسعه و برنامه‎ریزی که در فرودگاه بندرعباس انجام شده است، پیش‎بینی می‎شود که در آینده نه چندان دور علاوه بر نیاز به توسعه ترمینال موجود و ساخت ترمینال جدید، به ساخت باند دوم هم نیاز خواهد داشت. به همین منظور در سال ۹۶ برای ساخت باند دوم، طی قراردادی ۲۹۰ هکتار زمین از طریق وزارت راه و شهرسازی به فرودگاه اختصاص یافت.

وی با اشاره به اینکه دغدغه دیگر شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران تصرف و مستندسازی زمین‎های فرودگاه‎ها است، گفت: اکنون شهر به سمت فرودگاه توسعه پیدا کرده است و از آنجا که در گذشته این زمین‎ها مستندسازی نشده بودند، از اولویت‎های شرکت فرودگاه‎ها مستندسازی و دریافت اسناد آن است و برای تحقق آن، پیگیری‎های لازم از سوی شرکت و اداره کل فرودگاه‎های استان هرمزگان در حال انجام است.

وی افزود: تاکنون قسمتی از فرودگاه بندرعباس مستندسازی شده و اسناد اراضی فرودگاه‎های ابوموسی، بندرلنگه و بستک نیز به طور کامل دریافت و تحویل خزانه شده است. همچنین کار مستندسازی فرودگاه پارسیان در حال انجام است و مستندسازی اراضی فرودگاه میناب نیز به خاطر وجود اختلاف با یک نهاد دیگر هنوز به نتیجه نرسیده است.

نظر شما