شناسهٔ خبر: 54700 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

امجدی خبر داد:

اصفهان به دنبال برقراری خط هوایی به آلمان/ پارکینگ هواپیمای فرودگاه به ۲۳ استند افزایش خواهد یافت

فرودگاه اصفهان مدیرکل فرودگاه اصفهان با مشارکت کمیسیون گردشگری اصفهان، استانداری و فرودگاه اصفهان، این شهر به دنبال برقراری یک مسیر پروازی به آلمان است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، درپی اعلام خبری از سوی نایب رئیس کمیسیون گردشگری اصفهان مبنی بر دایر شدن خط پروازی اصفهان به یکی از شهرهای هامبورگ، فرانکفورت یا دوسلدورف آلمان در آیندهای نزدیک، حسن امجدی مدیرکل فرودگاه اصفهان گفت: در این رابطه کمیسیون گردشگری اصفهان و استانداری با موضوع فرودگاه اصفهان در حال رایزنی و هماهنگی برای ایجاد یک مسیر پروازی به اروپا به ویژه آلمان هستند و یکسری بازاریابیها نیز انجام و اطلاعات مورد نیاز کسب شده است و تعدادی از شرکتهای هواپیمایی داخلی نیز در این زمینه اعلام آمادگی کردهاند.

امجدی با اشاره به اینکه این موضوع هنوز در مرحله پیگیری قرار دارد و به نتیجه قطعی نرسیده است، گفت: این شرکتهای هواپیمایی آمادگی خود را با این شرط اعلام کردهاند که بخشی از مسافران هواپیما توسط آژانسهای اصفهان به طور چارتری تامین شود.

وی همچنین درباره پروژههای در دست اقدام این فرودگاه گفت: یکی از مهمترین پروژهها که از سال گذشته ادامه پیدا کرده، اجرای فاز دوم توسعه سالن ترمینال خارجی از ۶ هزار متر مربع به ۱۵ هزار مترمربع است که به همراه پروژه موتورخانه جدید این ترمینال و ساختمان CIP تا دی ماه امسال به بهرهبرداری خواهد رسید.

امجدی ادامه داد: یکی از کارهای بزرگی که در این فرودگاه انجام شده، تملک ۴۰۰ هکتار از اراضی جلوی فرودگاه با همکاری نیروی هوایی است که کارهای نهایی انتقال آن در حال انجام است و این کار میتواند در شروع توسعه فرودگاه اصفهان نقش زیادی داشته باشد.

مدیرکل فرودگاه اصفهان درباره دیگر طرحهای این فرودگاه گفت: سیستم تسویهخانه مجموعه فرودگاه هم که از آبان ۹۴ اجرایی شده بود، با اعتباری بیش از ۵ میلیارد تومان تاکنون ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و امسال به بهرهبرداری خواهد رسید. این تسویهخانه به طور میانگین ظرفیت ۶۳۰ متر مکعب آب در روز را داراست.

وی درباره اجرای پروژه جدید در سال ۹۷ گفت: مناقصه پروژه توسعه اپرون فرودگاه اصفهان که ظرفیت پارک ۱۰ هواپیما را داشت، به اتمام رسیده و پیمانکار آن تعیین و اکنون در فرودگاه مستقر شده است تا ظرفیت پارک پوزیشن را به ۲۳ استند افزایش دهد. زمان پیشبینی شده برای این طرح ۱۸ ماه است که از اول ماه آینده عملیاتی خواهد شد.

نظر شما