شناسهٔ خبر: 54723 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

پورسلان خبر داد:

تکمیل یک جاده و پل در ایذه با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال

عباس پورسلان مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام پل بلوطک شیخان شهرستان ایذه و جاده مسیر بارانگرد تا هلایجان با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان، عباس پورسلان در حاشیه بازدید استاندار خوزستان از روستاهای شهرستان ایذه و در محل روستای امام‌زاده سلطان ابراهیم اظهار کرد: در این سفر تکمیل پروژه پل بلوطک شیخان به‌عنوان یکی از پروژه‌های تاثیرگذار مصوب شد و در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: این پروژه ۵۰ درصد پیشرفت داشته اما به دلیل نبود اعتبارات کافی مدت‌ها است که روند اجرایی آن متوقف شده بود که اکنون با دستور استاندار خوزستان عملیات تکمیل آن به‌زودی آغاز می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان ادامه داد: استاندار خوزستان در این سفر وعده داد که اعتبار موردنیاز تکمیل این پروژه را به راه و شهرسازی اختصاص دهد و ما نیز بلافاصله پس از اختصاص اعتبار، کار خود را آغاز می‌کنیم. 

وی تصریح کرد: احداث این پل یکی از نیازهای جدی مردم این منطقه است که امید می‌رود با تأمین به موقع اعتبار، در سال جاری تکمیل شود. 

پورسلان افزود: یکی دیگر از مصوبات سفر استاندار به این منطقه ابلاغ اعتبار برای آنتنی‌های سوسن یا احداث جاده به طول هشت کیلومتر در روستای جنگه، دلا وکارتا است که بر اساس اولویت یکی از این پروژه‌ها اجرایی می‌شود.

وی گفت: پیش از این سفر نیز متعهد شده‌ایم که با اعتباری بالغ‌بر ۳۰ میلیارد ریال جاده مسیر بارانگرد تا هلایجان را که بازهم به دلیل نبود اعتبارکافی متوقف شده بود، تکمیل کنیم. 

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان ادامه داد: همچنین احداث جاده و پل در مسیر روستای امام‌زاده سلطان ابراهیم در این سفر جزو مصوبات قرار گرفت که این بخش به عهده حوزه عشایری و وزارت نیرو است. 

همچنین مصطفی سمالی فرماندار شهرستان ایذه اظهار کرد: منطقه سلطان ابراهیم بین دریاچه سد شهید عباسپور و دریاچه پشت سد مارون سه است و از شمال به بازفت و شهرکرد و از جنوب به کوه‌های سوسن و دشت سوسن در ایذه و منطقه گردشگری امام‌زاده سلطان ابراهیم متصل می‌شود. 

وی افزود: این امام‌زاده مورد اقبال مردم است، سالانه بیش از یک‌میلیون گردشگر به این منطقه مراجعه می‌کنند و از مناظر این منطقه بهره‌مند می‌شوند. 

فرماندار شهرستان ایذه گفت: مناطق بکر و دست‌نخورده‌ای در این منطقه وجود دارد و توسعه زیرساخت‌های مناسب برای میزبانی از این گردشگران از ضرورت‌ها است. 

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در سفر یک‌روزه خود به روستای امام‌زاده سلطان ابراهیم شهرستان ایذه مسائل و مشکلات این منطقه را بررسی کرده و جلسه‌ای در این خصوص با برخی از مدیران استان و مسئولان محلی این شهرستان برگزار کرد.

سلطان ابراهیم نام یک امام‌زاده است که شهرستان ایذه استان خوزستان و در بخش سوسن واقع شده است. امام‌زاده سلطان ابراهیم در دامنه کوهی با دو هزار و ۲۰۰ متر ارتفاع به همین نام مدفون است و دور تا دور این امامزاده و کوه‌های آن مملو از جنگل و مناظر زیبا و دل‌انگیز است. همچنین چشمه‌ای از این کوه جاری است که معروف به چشمه امام‌زاده است و آب آن از دامنه جنوبی کوه به دره کارتا و در قسمت غربی به کارون منتهی می‌شود.

روستای کارتا یا همان امام‌زاده سلطان ابراهیم در ۸۰ کیلومتری شهرستان ایذه واقع شده و دارای مسیر سخت گذری است که اهالی این روستا بخشی از مسیر را با قایق و بخشی دیگر را با خودروهای نیسان از تپه‌های سنگی طی می‌کنند.