شناسهٔ خبر: 54984 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در خردادماه امسال صورت گرفت:

ثبت بیش از ۱۲ میلیون تردد وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی استان زنجان

ایرج دست‌نشان مدیرکل راهداری استان زنجان گفت: با توجه به کنترل تردد وسایل نقلیه با ۶۸ دستگاه ترددشمار برخط در محورهای بین‌شهری استان، در خردادماه امسال تعداد ۱۲ میلیون و ۱۷۸ هزار و ۱۵۵ تردد وسیله نقلیه در ۳۷ مقطع از محورهای مواصلاتی دارای ترددشمار برخط فعال استان زنجان ثبت شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان، ایرج دست‌نشان گفت: در این مدت تعداد ترددها در جاده‌های کشور حدود ۵۶۸ میلیون تردد بود که استان زنجان با این میزان تردد رتبه ۱۴ کشور را داراست. بیشترین تردد در آزادراه قزوین – زنجان با ۵۸۱ هزار و ۴۵۳ تردد و محور ابهر-خرمدره با ۵۹۳ هزار و ۱۵۹ تردد و کمترین تردد در محور ماهنشان-نیک‌پی با ۸.۷۵۰ جابجایی صورت گرفته است.

به گفته وی ۲۳ درصد از کل تردد وسایل نقلیه به وسایل نقلیه سنگین اختصاص داشته است (با ۲.۷۶۳.۷۹۷ وسیله نقلیه سنگین). در حالی که میانگین کشوری ۱۴درصد بود و استان زنجان در رتبه ۵ ام کشور از حیث درصد تردد وسایل نقلیه سنگین در جاده‌ها قرار دارد. میانگین کارکرد دستگاه‌های ترددشمار در این مدت ۹۷ درصد بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان تصریح کرد: میانگین نرخ جریان تردد وسایل نقلیه در محورهای استان در این مدت، ۲۴۰ وسیله نقلیه در هر ساعت بوده است. میانگین کشوری این نرخ در این مدت ۳۵۴ وسیله نقلیه است. استان زنجان در خصوص نرخ جریان تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی، رتبه ۱۸ را در کشور داراست و بیشترین نرخ جریان تردد در آزادراه قزوین- زنجان (خرمدره-صائین قلعه) با ۷۸۴ تردد در ساعت و کمترین نرخ تردد در محور گرماب –زرینه‌رود با ۲۳  تردد در ساعت صورت گرفته است.

این مقام مسئول افزود: نرخ جریان تردد وسایل نقلیه سنگین در کل محورهای مواصلاتی استان زنجان در این مدت ۵۴ وسیله نقلیه سنگین در ساعت بوده است. در حالی که میانگین کشوری این نرخ ۴۸ وسیله نقلیه سنگین بوده و استان زنجان رتبه ۱۰ را در کشور داراست.

دست‌نشان تأکید کرد: با توجه به آمار موجود، تعداد تردد در آزادراه‌های استان زنجان که شامل مسیر رفت و برگشت آزادراه زنجان-قزوین و آزادراه زنجان-تبریز می‌شود جمعاً ۶.۸۷۰.۹۳۹ تردد است که حدود ۵۶ درصد از کل تردد در محورهای استان است.

در خردادماه گذشته روز جمعه ۱۴ خرداد بیشترین ترافیک روزانه در جاده‌های استان با حدود ۵۷۰.۰۰۰ وسیله نقلیه ثبت شد و کمترین تردد نیز در تاریخ دوشنبه ۴ خرداد با حدود ۲۶۱.۰۰۰ جابجایی در جاده‌های استان بود.

نظر شما