شناسهٔ خبر: 55028 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

زیدآبادی مطرح کرد؛

بهسازی محورهای روستایی قم با ۲۱ میلیارد ریال هزینه

محمدرضا زید آبادی رئیس اداره نگهداری راه‌ها اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم از تکمیل طرح بهسازی ۲۰ کیلومتر از محورهای روستایی بخش مرکزی قم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم، محمدرضا زیدآبادی عنوان کرد: در قالب اجرای دو طرح عمرانی، جمعاً بااعتباری بالغ‌بر ۲۱ میلیارد ریال، ۲۰ کیلومتر از محورهای روستایی بخش مرکزی قم بهسازی شد.

رئیس اداره نگهداری راه‌های این اداره کل ضمن اعلام خبر تکمیل طرح بهسازی ۲۰ کیلومتر از محورهای روستایی بخش مرکزی قم (دهستان‌های قمرود و قنوات) اظهار کرد: این اقدام در قالب اجرای دو طرح عمرانی و به‌صورت هم‌زمان انجام گرفت.

وی افزود: درراستای اجرای طرح نخست که به طول ۶ کیلومتر بوده و محورهای روستایی دهستان قنوات به محور جنت‌آباد و سپس، ایستگاه راه‌آهن محمدیه متصل می‌سازد افزون بر هفت میلیارد ریال هزینه شده است.

زیدآبادی در خصوص اجرای طرح دوم نیز که هم‌زمان با طرح نخست به بهره‌برداری رسید، اظهار کرد: در این طرح ۱۴ کیلومتر از محورهای روستایی دهستان قمرود نیز بهسازی و روکش آسفالت گردید.

وی محورهای بهسازی شده در این طرح را معبر جاده‌ای شش روستا دانست و عنوان کرد: جهت اجرای طرح بهسازی و روکش اسفالت محورهای یادشده بالغ‌بر ۱۴ میلیارد ریال هزینه شده است.

زیدآبادی بازه زمانی اجرای این دو پروژه را کمتر از سه ماه دانست و گفت: عملیات اجرایی پروژه‌های فوق آل ذکر از فروردین‌ماه سال جاری آغاز وطی دوماه ونیم (تا پایان خردادماه سال جاری) آماده بهره‌برداری شدند.

رئیس اداره نگهداری راه‌های برون‌شهری استان قم در خصوص عوامل تسریع در اضمحلال آسفالت رویه راه‌های روستایی نیز به تجانب زمین‌های زراعی با سطح راه اشاره و تصریح کرد: گاها تجانب محورهای روستایی با سطح راه به‌صورت مماس درمی‌آید که موجب نفوذ آب در لایه‌های آسفالتی و اضمحلال زودرس آن‌ها می‌گردد.

وی ضمن تأکید بر رعایت حرایم جاده‌ای، به خصوص در محورهای روستایی عنوان کرد: کشاورزان گرامی در صورت تجانب و سوار بودن زمین زراعی بر سطح راه، دقت لازم را جهت جلوگیری از نفوذ و عبور آب، حین آبیاری لحاظ نمایند.

این مقام مسئول راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان در خصوص بهسازی دیگر محورهای روستایی بخش مرکزی نیز اعلام داشت: با توجه به خستگی و اضمحلال آسفالت دیگر محورهای بخش مرکزی، ضرورت اجرای طرح‌های بهسازی و روکش آسفالت آن‌ها در اولویت برنامه‌های عمرانی این اداره کل قرار دارد که در صورت تأمین اعتبار لازم نسبت به آن اقدام می‌گردد.

نظر شما