شناسهٔ خبر: 55272 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

طی سه ماهه نخست سال جاری محقق شد؛

شکوفایی رشد بارگیری کالاهای غیر نفتی در بندرامام خمینی(ره)

بارگیری در پی بارگیری بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن انواع کالاهای غیرنفتی طی سه ماه نخست سال جاری در مجتمع بندری امام خمینی(ره)، رشد بارگیری این نوع کالا به ۶۳ درصد رسید.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، ضمن اعلام این خبر اظهار داشت:به دنبال استقبال روزافزون بازرگانان و صاحبان کالا برای صادرات کالاهای خود از مبدأ بندرامام خمینی(ره)، بارگیری گروه های کالایی مواد معدنی، غلات، شمش آهن، میلگرد، سیمان فله، کلینگر خاکستری و نگلات ویژه از رشدکم سابقه ای برخوردار بودند.

مدیری با اشاره به رویکرد دولت خدمتگزار برای تحقق اقتصاد مقاومتی بیان داشت: گروه های کالایی مذکور طی ۸۲ فروند کشتی با بهره گیری از زیرساخت های مهیا و امکانات و تجهیزات پیشرفته این مجتمع بزرگ بندری به کشورهای مقصد بارگیری و ارسال شدند.

وی همچنین اظهار داشت: اتصال این بندر به پسکرانه های وسیع در نیمه غربی کشور، مراکز صنعتی و جمعیتی از طریق بزرگراه و راه آهن سراسری موجب شده که بهره گیری از این بندر بزرگ تجاری برای صادرات کالا بیش از پیش مورد توجه صاحبان کالا و بازرگانان قرار بگیرد.

یادآور می شود منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با ظرفیت سالانه ۵۵ میلیون تن و برخورداری از ۱۱۰۴۴هکتار وسعت، برخورداری از مزیت های اتصال به شبکه های جاده ای و راه آهن سراسری و پایانه های  اختصاصی کالا و تجهیزات پیشرفته و مجهز، بزرگترین بندر تجاری کشور است که نقش مهمی در تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی ایفا می کند.

نظر شما