شناسهٔ خبر: 55393 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

از سوی شرکت عمران شهرهای جدید برگزار می‌شود:

نخستین جشنواره عکس و فیلم کوتاه شهرهاي جديد با عنوان «شهرجدیدمن»

پوستر نخستین جشنواره عکس و فیلم کوتاه شهرهاي جديد با عنوان «شهرجدیدمن» طی ۲ مرحله از سوی شرکت عمران شهرهای جدید برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید، این شرکت با رویکرد توجه به مسائل و موضوعات اجتماعی شهروندان، اقدام به برگزاری نخستین جشنواره عکس و فیلم کوتاه شهرهاي جديد (با استفاده از موبایلو یا با دوربین فیلمبرداری) با عنوان «شهرجدیدمن» با مشارکت هنرمندان و علاقمندان ساکن در شهرهای جدید می‌نماید.

جشنواره در ۲ مرحله انجام خواهد شد:

در مرحله اول، آثار تولید شده شهروندان،در زمینه فیلم و عکس به دبیرخانه جشنواره در شرکت عمران شهر جدید ارسال می‌شود. پس از جمع آوری، آثار ارسال شده در تهران توسط هیئت داوران (معرفی شده توسط انجمن سینمای جوان)مورد بررسی قرار خواهد گرفت و برگزیده‌های هر بخش به شهر اعلام خواهد شد.

شرکت‌های عمران در روز معینی که به صلاحدید خود انتخاب خواهد شد طی مراسمی به همراه اکران فیلم‌های برگزیده از برترین آثار تقدیر بعمل خواهند آورد.

مراسم اهداء جوایز در یکی از سینماهای آن شهر جدید(و در صورت نبود سینما،در یکی از سالنهای اجتماعات شهر)با حضور هنرمندان،شهروندان ومسئولین استان و شهرستان برگزار خواهد شد.

در مرحله دوم هیئت داوران مستقر در شرکت مادر از میان آثار برگزیده هر شهر تعدادی از بهترین تولیدات را انتخاب و اعلام خواهند کرد.

برگزیدگان نهایی جشنواره در روز یکشنبه ۴ آذر ۹۷ همزمان با میلاد با سعادت پیامبر گرامی اسلام(ص) طی مراسمی با حضور میهمانان عالی رتبه هنری و فرهنگی، شخصیت‌ها و بازیگران مطرح سینما و تئاتر و اصحاب رسانه با حضور مقام عالی وزارت در سینمای شهر جدید پردیس مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

اهداف برگزاری جشنواره:

-  ایجادحس تعلق خاطر به مکان(شهرجدید)

- کشف فضاها و مکان‌های عمومی شهر

-توجه به عملکرد فضاهای عمومی خصوصا فرهنگی و هنری در شهر به منظور بالا بردن سطح مشارکت شهروندان در راستای حل مشکلات اجتماعی

- ارتقاء سطح  بصری شهروندان

- معطوف کردن نگاه جوانان شهرهای جدید به مسائل، مشکلات و چالش‌های پیش روی شهر و حساس کردن نگاه هنری ایشان به موضوعات شهرهای جدید

- کمک به شکل‌گیری نهادها و تشکل‌های هنری برای ادامه فعالیت در مجموعه‌های فرهنگی شهرهای جدید

- توجه به نقش موضوعات هنری و فرهنگی در هویت‌‌بخشی شهری

-حساس سازی شهروندان شهرهای جدید نسبت به فضای زیست‌شان

-مستند سازی زندگی اجتماعی جاری در شهرها

علاقمندان می‌توانند برای آگاهی بیشتر از نحوه ارسال آثار و حضور در این مسابقه به آدرس http://ntoir.gov.ir/ مراجعه کنند./

نظر شما