شناسهٔ خبر: 59100 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مظاهریان مطرح کرد:

ارائه گزارش تخلفات ۳۹ صفحه‌ای رجبی به آخوندی/ تاکید بر بی‌توجهی به تذکرات سازمان بازرسی کل کشور و دیوان عدالت اداری/ لزوم جلوگیری از تجری متخلفان و توسعه فساد

حامد مظاهریان حامد مظاهریان ضمن ارائه تخلفات ۳۹ صفحه‌ای فرج الله رجبی به وزیر راه و شهرسازی طی درخواستی نوشت: نحوه عملکرد ایشان از طرفی موجب بروز بی نظمی در انجام وظایف مهندسی شده و از طرفی دیگر نیز موجب تجری متخلفان و بروز و توسعه تخلفات و فساد در این بخش و سازمان‌های استان‌ها می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان با ارائه گزارش ۳۹ صفحه‌ای به وزیر راه و شهرسازی خواهان تصمیم‌گیری نسبت به تخلفات رئیس سازمان نظام مهندسی  ساختمان شد.

متن این نامه مظاهریان به آخوندی به این شرح است:

جناب آقای دکتر آخوندی

مقام عالی وزارت

با سلام و  احترام

پیرو ابلاغ بخشنامه و شیوه نامه های وزارت متوع از جمله بخشنامه شماره ۳۰۰۷۳۳/۱۰۰/۰۲ مورخ ۱۳۹۶/۱۲/۲۳برغم تذکرات مکرر، نظر به اینکه آقای مهندس فرج االله رجبی از اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس و رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان (شورای مرکزی) نه تنها در موارد متعدد، مغایر بخشنامه‌های فوق عمل نموده و از ابلاغ بخشنامه‌های وزارتی خلاف نص بند "ذ" ماده ۱۱۶ آیین‌نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب ۱۳۷۵ خودداری می‌کند، بلکه به تذکرات قانونی این معاونت نیز توجه نکرده است.

همچنین در موضوعات دیگری به تذکرات سازمان بازرسی کل کشور و اجرای یکی از آرای هیات عمومی دیوان عدالت اداری نیز بی توجه بوده است و از سوی دیگر اقداماتی را خارج از موازین قانونی و حدود وظائف و اختیارات خود به انجام می‌رساند.

از آنجا که این نحوه عملکرد ایشان موجب بروز بی نظمی در انجام وظایف مهندسی توسط مهندسان و ارائه خدمات مهندسی آنان شده و به تبع آن ایجاد خلل در روند فعالیت سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان استان‌ها، فعالیت ذینفعان، نهادهای ذیربط و تضییع حقوق عامه می‌گردد و از طرفی نیز موجب تجری متخلفان و بروز و توسعه تخلفات و فساد در این بخش و سازمان‌های استان‌ها می‌شود. بدینوسیله مراتب برای استحضار و اتخاذ تصمیم حضرتعالی و صدور اوامر لازم اعلام می گردد. ضمنان به پیوست مدارک و مستندات مربوطه تقدیم است.

 

نظر شما