شناسهٔ خبر: 59119 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

طی نامه‌ای ابلاغ شد؛

اعلام جعلی بودن مدرک تحصیلی رييس سابق كميسيون عمران مجلس از سوی دانشگاه امام‌حسین(ع)/ تاكيد بر لغو پروانه اشتغال به کار مهندسی و بازگرداندن مبالغ و منافع مادی به سازمان

عباس آخوندی با عدم‌ تایید مدرک کارشناسی عمران- عمران سیدمهدی هاشمی که ۳ سال رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و ۴ سال نماینده مردم تهران و رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بوده، از سوی دانشگاه امام‌حسین، وزیر راه و شهرسازی طی نامه‌ای به معاون خود دستور داد تا پروانه اشتغال به کار مهندسی وی لغو گردد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، متن نامه وزیر راه و شهرسازی به معاون مسکن و ساختمان وزارتخانه بدین شرح است:

با سلام

با توجه به مدرک پیوست باید خیلی متاسف بود که کسی که سه سال رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور بوده و چهارسال نمایندگی مردم تهران را برعهده داشته و رئیس کمیسیو عمران مجلس شورای اسلامی بوده، دانشنامه جعلی ارایه کرده است.

این موضوع رسما از سوی دانشگاه امام حسین (ع) که دانشنامه ارایه شده به آن منتسب است طی شماره ۴۶۷۵۲ مورخ ۱۳۹۴.۶.۳۱ به ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران اعلام شده است. مجددا این موضوع از سوی سرپرست حراست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران از همان دانشگاه استعلام می‌شود. مدیرکل امور آموزشی آن دانشگاه طی نامه شماره ۹۲۰۶۹ مورخ ۱۳۹۷.۶.۲۴ ضمن تایید نامه پیشین مجددا اعلام داشته که مدرک نامبرده در رشته کارشناسی عمران-عمران موردتایید نمی باشد.

البته انتخاب ایشان در سال ۱۳۸۸ نیز با تردیدهای جدی همراه و اقدام غیرقانونی دولت پیشین در انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران مشهود بود. همین تردید و مداخله در انتخابات هیات عمومی سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان سال ۱۳۸۹ برای به کرسی نشاندن ایشان از سوی دولت در آن مقطع نیز زبان زد مهندسان بود. اکنون این شرمندگی را در پیشگاه مهندسان و ملت شریف ایران چگونه می‌توان اعلام نمود.

به هر روی، اصل حق دسترسی شهروندان به اطلاعات حکم می کند که این موضوع افشا و به اطلاع عموم برسد.

البته بدین حد نباید اکتفا کرد. پروانه اشتغال به کار مهندسی وی با توجه به اعلام جعلی بودن آن از سوی دانشگاه ذیربط باید لغو گردد. هم چنین، وی باید کلیه مبالغ و منافع مادی که بدون حق از این راه کسب نموده است را به سازمان بازگرداند. مراتب را به سازمان تهران و شورای مرکزی ابلاغ کنید.

به امید گسترش راستی و درستی در حاکمیت و جامعه و گسترش حرفه ورزی اخلاقی و مهندسی خلاقانه در کشور با همت و یاری مردم عزیز و مهندسان راست کردار و با دانش ایران.

 

نظر شما