شناسهٔ خبر: 59362 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

زوایایی جدید از جعل مدرک دانشگاهی توسط سید مهدی هاشمی:

ادامه تكذيب‌های رييس اسبق كميسيون عمران مجلس و انتشار اسناد جديد در رسانه‌ها/ آيا دانشگاه امام حسین و سازمان نظام مهندسی دروغ می‌گويند؟/ سند جديد

طرح سید مهدی هاشمی در حالی صبح امروز در گفتگو با یک خبرگزاری جعل مدرک دانشگاهی خود را به‌شدت تکذیب کرد که همان خبرگزاری ساعاتی بعد با انتشار سندی موثق، زوایای جدیدی را برای افكار عمومی روشن می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، خبرگزاری ایلنا امروز گفتگویی را با سید مهدی هاشمی منتشر کرد که در آن وی جعلی بودن مدرکش را تکذیب کرده و مدعی است که مدرک مورد اشاره از دانشگاه امام حسین را اصلاً به دستگاه‌ها ارائه نکرده است.

وی دراین‌باره در پاسخ به این سؤال که دانشگاه امام حسین جعلی بودن مدارک شما را تائید کرده است، شما چه دفاعی از خوددارید؟ گفت: چه کسی مدعی است که دانشگاه امام حسین جعلی بودن مدارک بنده را تائید کرده است؟

هاشمی در پاسخ به اینکه دانشگاه امام حسین جعلی بودن مدارک شما را رسانه‌ای و به سازمان نظام‌مهندسی اعلام کرده است،‌ ادامه داد: این مصداق مثل «خود گویی،خود خندی عجب مرد هنرمندی»است و بنده هم ادعای دانشگاه و سازمان نظام‌مهندسی را تکذیب می‌کنم.

وی افزود: دانشگاه باید موضع خود را اعلام کند، دانشگاه امام حسین در حال بررسی است و بنده نمی‌توانم از جانب آن‌ها حرفی بزنم.

هاشمی در ادامه گفت: بنده اصلاً چنین مدرکی را از دانشگاه امام حسین ارائه نکرده‌ام.

این اظهارات سيد مهدي هاشمي در حالی است كه ساعاتی بعد اسنادی توسط خبرگزاری ايلنا منتشر شده با این مضمون که وی در فرم مربوطه برای عضویت در سازمان نظام‌مهندسی اعلام کرده که مدرک کارشناسی از دانشگاه امام حسین را دارا است.

همچنین هاشمی در بیان سوابق کاری خود نوشته است: مدیریت پروژه در سپاه پاسداران، مدیریت پروژه در قرارگاه خاتم‌الانبیا، استانداری آذربایجان غربی و ...بر عهده داشته است.

این سند که در ذیل این خبر نیز آورده شده است تکذیب غیرقابل‌انکاری بر ادعاهای سید مهدی هاشمی است او دراین‌باره مدعی بود که به هیچ سازمانی مدرک جعلی عمران دانشگاه امام حسین خود را ارائه نداده است و دارای مدرک کارشناسی ارشد پیوسته در رشته مهندسی معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز بوده و در مقطع دکتری رشته عمران خوانده است بااین‌وجود وی در پاسخ به سؤال خبرنگار ایلنا درزمینهٔ اینکه دکتری خود را از کدام دانشگاه دریافت کرده است سکوت کرده  است.

لازم به ذکر است که عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی درراه مبارزه با فساد و اقدام به شفافیت در چند روز گذشته دست به افشاگری درزمینهٔ تعرض منافع در سازمان نظام‌مهندسی ساختمان و فسادهای این نهاد تخصصی ازجمله جعلی بودن مدرک آقای سید مهدی هاشمی زده بود.

بیشتر بدانید:

ارائه گزارش تخلفات ۳۹ صفحه‌ای رجبی به آخوندی

تعلیق پروانه اشتغال به کار رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

اعلام جعلی بودن مدرک تحصیلی رييس سابق كميسيون عمران مجلس از سوی دانشگاه امام‌حسین(ع)

حمایت قاطع ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی و مجلس شورای اسلامی از مواضع ضد فساد آخوندی

بازتاب سخنرانی و اقدامات ضد فساد آخوندی در رسانه‌ها/ سکوت رسانه‌های ضد دولت در برابر تخلف و فساد

نگاهی به ماده ۲۳ آیین‌نامه قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان

غرضی: اقدامات آخوندی در مقابله با فساد نظام‌مهندسی تازه آغاز کار است

واکنش جامعه‌شناسان به رشد غده‌های سرطانی در برخی سازمان‌ها: آخوندی در راه مبارزه با فساد تنهاست

وزارت راه و شهرسازی به عنوان ناظرعالیه تکلیف قانونی در اجرای درست قوانین نظام مهندسی دارد

مدرک لیسانس سیدمهدی هاشمی جعلی است/ مدیران دولت نهم و دهم باید پاسخگو باشند

 

نظر شما