شناسهٔ خبر: 59489 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

نایب رئیس کمیسیون عمران ؛

جعل مدرک از سوی مسئولان ارشد سازمان نظام مهندسی ساختمان قابل دفاع نیست/ حمایت از اصلاح و تکمیل قانون نظام مهندسی ساختمان/ تقدیر از برگزاری درست هشتمین دوره انتخابات

سید ابوالفضل موسوی بیوکی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برگزاری هشتمین دوره انتخابات اعضای هیات‌مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان اقدامی شایسته بود که با همت وزارت راه و شهرسازی انجام شد، گفت: در موضوع اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان نظر اکثریت نمایندگان مجلس و درخواست‌شان این است که قانون نظام مهندسی باید اصلاح و تکمیل شود.

سیدابوالفضل موسوی‌بیوکی عضو کمیسیون عمران مجلس‌ شورای‌ اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در ارزیابی خود از عملکرد وزارت راه و شهرسازی و همچنین اقداماتی که در مبارزه با فساد در حوزه‌های مختلف و به ویژه سازمان نظام‌مهندسی‌ساختمان توسط وزارتخانه انجام شد، گفت: در بحث نظام مهندسی ساختمان، حجم مطالب و درگیری‌ها بسیار زیاد است و این بدان معناست که ساختار سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور خوب عمل نمی‌کند.

وی با اشاره به اینکه بخشی از عملکرد نادرست به وزارت راه و شهرسازی و بخش عمده دیگر به سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، مرتبط است، اعلام کرد: اختلافاتی که هم اکنون بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان ایجاد شده سبب تشویش و نگرانی‌های عمده‌ای در جامعه شده است.

موسوی بیوکی همچنین در باره اقدامات بجاي وزارت راه و شهرسازی، توضیح داد: در موضوع اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان نظر اکثریت نمایندگان مجلس و درخواست‌شان این است که قانون نظام مهندسی باید اصلاح و تکمیل شود.

نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اصلاح قانون نظام مهندسی از مجلس آغاز شد، اعلام کرد: اصلاح قانون نظام مهندسی از مجلس آغاز شد و در ابتدا به کمیسیون عمران مجلس آمد و در حال حاضر نیز در کمیسیون فرعی عمران در حال بررسی است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی همچنین اعلام کرد که اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان، نظامات فنی و اجرایی تفاوت‌های عمده‌ای با قانون قبلی دارد، که همین مورد نیز جای تامل فراوان دارد.  

وی برگزاری هشتمین دوره انتخابات اعضای هیات‌مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان را در سراسر کشور از نکات مثبت ارزیابی کرد و افزود: قانون جدید نظام مهندسی ساختمان توسط کمیسیون عمران مجلس اصلاح و بازنگری شده است. در حالیکه دولت می‌توانست این قانون را به صورت لایحه به مجلس ارایه دهد تا روند اصلاح با سرعت بیشتری پیش برود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در رابطه با محرز شدن مدرک تحصیلی جعلي رييس پیشین سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، گفت: روي دادن این گونه تخلفات در سازمان‌های نظام‌مهندسی ساختمان نشانه خوبی نیست. اينگونه فسادها نه قابل دفاع و نه قابل تغییر است. به هرحال یک روش ناپسند رخ داده است که باید در چهارچوب قانون به آن رسیدگی شود.

بیشتر بدانید:

ارائه گزارش تخلفات ۳۹ صفحه‌ای رجبی به آخوندی

تعلیق پروانه اشتغال به کار رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

اعلام جعلی بودن مدرک تحصیلی رييس سابق كميسيون عمران مجلس از سوی دانشگاه امام‌حسین(ع)

حمایت قاطع ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی و مجلس شورای اسلامی از مواضع ضد فساد آخوندی

بازتاب سخنرانی و اقدامات ضد فساد آخوندی در رسانه‌ها/ سکوت رسانه‌های ضد دولت در برابر تخلف و فساد

نگاهی به ماده ۲۳ آیین‌نامه قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان

غرضی: اقدامات آخوندی در مقابله با فساد نظام‌مهندسی تازه آغاز کار است

واکنش جامعه‌شناسان به رشد غده‌های سرطانی در برخی سازمان‌ها: آخوندی در راه مبارزه با فساد تنهاست

وزارت راه و شهرسازی به عنوان ناظرعالیه تکلیف قانونی در اجرای درست قوانین نظام مهندسی دارد

مدرک لیسانس سیدمهدی هاشمی جعلی است/ مدیران دولت نهم و دهم باید پاسخگو باشند

سازمان نظام مهندسی نبايد فرصتی برای سوءاستفاده رانتخواران باشد/ اقدام آخوندی در مبارزه با فساد قدم خوب و در جهت اصلاح است

ادامه تكذيب‌های رييس اسبق كميسيون عمران مجلس/ آيا دانشگاه امام حسین و سازمان نظام مهندسی دروغ می‌گويند؟

نظر شما