شناسهٔ خبر: 59797 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

اعلام حمایت کانون سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان ایران از آخوندی

تجلیل از اقدام ماندگار وزارت راه و شهرسازی در مبارزه با فساد در نظام مهندسی

کانون صنفی انبوه سازان کانون سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان ایران در بیانیه‌ای ضمن حمایت تمام قد از آخوندی، هجمه‌ها علیه وی را به علت مبارزه او با فساد دانست و گفت: تغییر درمدیریت فعلی وزارت راه و شهرسازی منافع ملی و مصالح عمومی را با چالش جدی مواجه می‌کند.

کانون سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان ایران با انتشار بیانیه‌ای با حمایت از عباس آخوندی به تجلیل از اقدامات صورت گرفته در دوران وزارت او، علی‌الخصوص مبارزه با فساد سازمان نظام مهندسی پرداخت. در متن این بیانیه آمده است:

ملت شریف ایران

نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

  همانگونه که همگان می دانند پس از آنکه کشور و نظام عزیزمان با برنامه ریزی و تلاش قابل تحسین دستگاه دیپلماسی توانست روند تازه ای در مسیر تعامل با جهانیان ایجاد نماید، مدیران ارشد اقتصادی و اجرایی کشور نیز به پشتوانه این دستاورد مهم، برنامه‌ریزی‌ها و کوشش‌های خود را در جهت استمرار مسیر عمران و آبادی کشور دوچندان نمودند. بارزترین نمونه آن تلاش تحسین برانگیز وزارت راه و شهرسازی برای استفاده از ظرفیت‌های بوجود آمده از برجام در تجهیز و نوسازی ناوگان ریلی، زمینی و هوایی بود که متأسفانه این اقدامات حیاتی و ماندگار بدلیل کینه و دشمنی بیگانگان در نقض تعهدات بین‌المللی و اقدامات احساسی و هیجان زده برخی از نیروهای داخلی در مقابله با پیوستن ایران به کنوانسیون های بین المللی مجدداً بی نتیجه مانده و در این میان آسیب‌ها و ابتلائات ناشی از این امور گریبان برخی مدیران لایق و آزمون پس داده را گرفته است.

وزارت راه و شهرسازی علیرغم ضعف‌ها و کاستی های موجود که قابل انکار نیست و بارها توسط کانون سراسزی انبوه سازان ایران مورد نقد قرار گرفته است، توانست ثبات مناسب و نظم موجهی به بازار تولید و عرضه مسکن ببخشد و با تقویت توان خرید متقاضیان و ارتقای توان بنگاههای پولی و بانکی از بحران‌های تجربه شده در دولت‌های گذشته عبور نماید. همچنین این وزارتخانه توانست گسترده ترین پروژه عمرانی کشور یعنی مسکن مهر را بعنوان میراث چالش برانگیز باقیمانده از دولت قبل مدیریت نموده و تا حدود زیادی این پاشنه آشیل را به وضعیت باثبات هدایت کند.

 اما مهمترین اقدامی که براستی در طول چهل سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی بعنوان سند زرین اقدامات دولتی برای مقابله با فساد و رانت سازمان یافته انجام شد،بخشنامه‌ها و کوشش‌هایی بود که دکتر آخوندی در خصوص سازمان نظام مهندسی مورد تمهید قرار داد که بعنوان یک برگ درخشان در کارنامه عملکرد وی برای نسلهای آینده به یادگار خواهد ماند.

حال که زمزمه های استیضاح ایشان برای بار چهارم و سپس استعفا یا برکناری از محافل مختلف رسمی و غیر رسمی به گوش می رسد سؤال این است که آیا جبهه مبارزه با فساد و رانت، فرماندهان خود را قربانی خواهد کرد؟ آیا آیندگان حق نخواهند داشت که بپرسند میان این همه مدیر، چرا کسی که پرچم مبارزه با فساد را برافراشته، باید طعم جفای مخالفان و عناد منفعت طلبان را بچشد؟ در برابر آحاد جامعه چه پاسخی خواهیم داشت که به دست خود، کابینه دوازدهم را از حضور مدیری استراتژیست و کارآزموده محروم می‌سازیم؟

به استحضارتان می‌رسانیم که هرگونه تغییر درمدیریت فعلی وزارت راه و شهرسازی نه تنها رافع مشکلات فعلی در حوزه مربوطه نیست بلکه در ابعاد گسترده تر نیز ممکن است منافع ملی و مصالح عمومی را با چالش جدی مواجه سازد و به برگ برنده ای در دستان مخالفان منفعت طلب دولت تبدیل گردد تا ضعف‌ها و مشکلات آتی را به پای تصمیمات عجولانه ای از این دست بنویسند.

کانون سراسری انبوه سازان ایران ضمن حمایت مجدد از مقام عالی وزارت راه و شهرسازی، توجه جدی ایشان و ریاست محترم جمهوری و نمایندگان ملت شریف ایران در مجلس شورای اسلامی را به این نکته جلب می‌نماید که هرگونه تلاطم ناشی از بی ثباتی مدیریتی در این وزارتخانه منجر به واکنش‌های منفی در بازار تولید و عرضه مسکن و ناکارآمد شدن برنامه های مدون قبلی و آشفتگی در میان تولید کنندگان ، عرضه کنندگان و متقاضیان مسکن و ساختمان خواهد شد.

إِنَّ اللَّهَ لَا يُحِبُّ كُلَّ خَوَّانٍ كَفُورٍ

کانون سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان ایران

۲۱ مهر ۱۳۹۷

بیشتر بدانید:

ارائه گزارش تخلفات ۳۹ صفحه‌ای رجبی به آخوندی

تعلیق پروانه اشتغال به کار رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

اعلام جعلی بودن مدرک تحصیلی رييس سابق كميسيون عمران مجلس از سوی دانشگاه امام‌حسین(ع)

حمایت قاطع ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی و مجلس شورای اسلامی از مواضع ضد فساد آخوندی

بازتاب سخنرانی و اقدامات ضد فساد آخوندی در رسانه‌ها/ سکوت رسانه‌های ضد دولت در برابر تخلف و فساد

نگاهی به ماده ۲۳ آیین‌نامه قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان

غرضی: اقدامات آخوندی در مقابله با فساد نظام‌مهندسی تازه آغاز کار است

واکنش جامعه‌شناسان به رشد غده‌های سرطانی در برخی سازمان‌ها: آخوندی در راه مبارزه با فساد تنهاست

وزارت راه و شهرسازی به عنوان ناظرعالیه تکلیف قانونی در اجرای درست قوانین نظام مهندسی دارد

مدرک لیسانس سیدمهدی هاشمی جعلی است/ مدیران دولت نهم و دهم باید پاسخگو باشند

سازمان نظام مهندسی نبايد فرصتی برای سوءاستفاده رانتخواران باشد/ اقدام آخوندی در مبارزه با فساد قدم خوب و در جهت اصلاح است

ادامه تكذيب‌های رييس اسبق كميسيون عمران مجلس/ آيا دانشگاه امام حسین و سازمان نظام مهندسی دروغ می‌گويند؟

آخوندی تنها فرد دارای صلاحیت برای مقابله با فساد در سازمان نظام‌مهندسی است/ برخی به دنبال جداکردن افراد شایسته و کاردان از دولت هستند

حمايت انجمن شركت‌های راهسازی ایران از اقدامات آخوندی در دولت تدبير و اميد

نظر شما