شناسهٔ خبر: 59815 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

نایب رییس دوم کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:

تاکید بر برخورد صریح با موضوع مدرک جعلی سید مهدی هاشمی/ تقدیر از اقدامات موثر آخوندی در مقابله با فساد/ جعل مدرک مهندسی باعث سرخوردگی مهندسان شد

سید هادی بهادری نایب رییس دوم کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقدامات مثبتی در حوزه مبارزه با فساد در وزارت راه و شهرسازی صورت گرفته است، گفت: برخورد صریح آخوندی با موضوع مدرک جعلی سیدمهدی هاشمی رییس اسبق کمیسیون عمران مجلس و سازمان نظام مهندسی ساختمان قابل تقدیر است

سیدهادی بهادری، نایب رییس دوم کمیسیون عمران و نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، درباره اقدامات ضد فساد وزارت راه و شهرسازی با مدیریت آخوندی گفت: انصافا اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است که نتایج آن را می‌توان در چند حوزه دید.

وی استفاده از مهندسان جوان در پروژه‌های عمرانی و ساخت و سازهای شهری را نتیجه این اقدامات دانست و افزود: استفاده از نیروهای جوان زمینه از بین رفتن برخی از مفاسد را ایجاد می‌کند. پیش از این برخی از مسئولین ادارات با نفوذ زیادی که داشتند، امکان کار مهندسان جوان را سلب کرده بودند.

بهادری به بحث ارجای نظارت نیز پرداخت و گفت: مسئولیت ذاتی شهرداری‌ها کنترل و نظارت ساختمان است و نظارت باید به شهرداری ها واگذار شود.

وی ادامه داد: اکنون خود شهرداری ها باید تحت نظارت باشند، چراکه احساس مسئولیت نمی‌کنند و مدام مرتکب تخلف می‌شوند. وقنی مسئولیت را به شهرداری‌ها واگذار کنیم، زمینه فساد کمتر می‌شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: اکنون تخلفات در ساخت و ساز بیداد می‌کند و پرونده اکثر ساختمان‌ها در ساخت و ساز به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع می‌شود. اما با این تصمیم، وزارت راه و شهرسازی می‌تواند بحث نظارت در ساخت و ساز را بهبود بخشد. این‌ها نکات مثبت بخشنامه ارجای نظارت است.

تجلیل از آخوندی به خاطر برخورد با رییس پیشین نظام مهندسی

نایب رییس دوم کمیسیون عمران مجلس اسلامی در ادامه سخنان خود به مدرک جعلی سیدمهدی هاشمی رییس پیشین سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: متاسفانه این یادگار دوران احمدی نژاد است که مدرک کاغذ پاره تلقی شد و بی اهمیتی و بی ارزشی مدرک در آن زمان بین مدیران تسری پیدا کرد. در آن دوران اکثر مدیران مدارک دکتری و ... گرفتند در صورتی که در کلاس‌های روتین دانشگاهی شرکت نکردند.

وی ادامه داد: یک نمونه از این موارد که واقعا جای سوال داشت آقای سیدمهدی هاشمی بود که به عنوان رییس مجموعه نظام مهندسی کشور، مدرک لیسانسش زیر سوال رفت.

بهادری جعلی بودن مدرک رییس پیشین سازمان نظام مهندسی ساختمان را عامل سرخوردگی مهندسان کشور دانست و گفت: در یک جمع ۶۰۰ هزار نفری مهندس کشور، کسی رییس مجموعه می‌شود که مدرک قلابی دارد. این مساله به آن ۶۰۰ هزار نفر بسیار آسیب زد. به لحاظ روحی و روانی مهندسان کشور بسیار ناراحت شدند که کسی بدون مدرک لیسانس به مجلس راه یافت و رییس سازمان نظام مهندسی و کمیسیون عمران مجلس شد.

وی افزود: اینکه آقای آخوندی خیلی صریح با این فساد و جعل برخورد کرده، جای تقدیر دارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه نامه حمایت از آخوندی را امضا می‌کنم، گفت: عملکرد آخوندی در وزارت راه و شهرسازی، در حوزه حمل و نقل، ریلی و هوایی قابل دفاع است.

وی ادامه داد:  در بخش مسکن می‌توان نقدهایی به این وزارتخانه وارد کرد. همچنین در بحث بازآفرینی شهری هم باید تلاش شود تا این موضوع بین مردم بازتاب بهتری پیدا کند.

بیشتر بدانید:

ارائه گزارش تخلفات ۳۹ صفحه‌ای رجبی به آخوندی

تعلیق پروانه اشتغال به کار رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

اعلام جعلی بودن مدرک تحصیلی رييس سابق كميسيون عمران مجلس از سوی دانشگاه امام‌حسین(ع)

حمایت قاطع ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی و مجلس شورای اسلامی از مواضع ضد فساد آخوندی

بازتاب سخنرانی و اقدامات ضد فساد آخوندی در رسانه‌ها/ سکوت رسانه‌های ضد دولت در برابر تخلف و فساد

نگاهی به ماده ۲۳ آیین‌نامه قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان

غرضی: اقدامات آخوندی در مقابله با فساد نظام‌مهندسی تازه آغاز کار است

واکنش جامعه‌شناسان به رشد غده‌های سرطانی در برخی سازمان‌ها: آخوندی در راه مبارزه با فساد تنهاست

وزارت راه و شهرسازی به عنوان ناظرعالیه تکلیف قانونی در اجرای درست قوانین نظام مهندسی دارد

مدرک لیسانس سیدمهدی هاشمی جعلی است/ مدیران دولت نهم و دهم باید پاسخگو باشند

سازمان نظام مهندسی نبايد فرصتی برای سوءاستفاده رانتخواران باشد/ اقدام آخوندی در مبارزه با فساد قدم خوب و در جهت اصلاح است

ادامه تكذيب‌های رييس اسبق كميسيون عمران مجلس/ آيا دانشگاه امام حسین و سازمان نظام مهندسی دروغ می‌گويند؟

آخوندی تنها فرد دارای صلاحیت برای مقابله با فساد در سازمان نظام‌مهندسی است/ برخی به دنبال جداکردن افراد شایسته و کاردان از دولت هستند

پاسخ وزارت راه و شهرسازی به پخش اطلاعات غلط در برنامه پایش صدا و سیما

نمایندگان مجلس فردی قوی‌تر از آخوندی برای وزارت راه و شهرسازی سراغ ندارند/ هشدار نسبت به هجمه‌های اخیر علیه آخوندی

آخوندی خواستار طرح ادعای يك نماينده در هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان شد/ مجرم را به دادگاه صالح برای محاکمه و مجازات معرفی كنيد

آخوندی خواستار پیگیری اظهارات کذب یک نماینده مجلس از سوی دستگاه قضا شد/ افترا بستن به مسئولان بر روان و اعتماد عمومی مردم اثر تخریبی دارد

نظر شما