شناسهٔ خبر: 60878 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

رئیس پلیس مازندران خبر داد؛

هراز و کندوان باز شد

هراز و کندوان مسیرهای هراز و کندوان که به دنبال ترافیک سنگین و بارش برف و همچنین به منظور تخلیه بار ترافیکی شب گذشته بسته شده بود، امروز - چهارشنبه - باز شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سرهنگ علیرضا قدمی رئیس پلیس راه استان مازندران، گفت: ترافیک در جاده های هراز و کندوان از عصر روز گذشته نیمه سنگین و سنگین بود که بارش برف نیز سبب کندی تردد و به تبع آن افزایش ترافیک شد.

سرهنگ علیرضا قدمی افزود: با توجه به بارش برف در مسیر کوهستانی هراز و ترافیک سنگین، برای تخلیه بار خودرویی از ساعت ۱۲شب گذشته جاده هراز به مدت سه ساعت از سمت تهران بسته شد و اکنون تردد در دو مسیر رفت و برگشت این راه در حال انجام است.

وی گفت: اکنون ترافیک مسیر جنوب به شمال هراز نیمه سنگین و روان و در مسیر شمال به جنوب روان است.

رئیس پلیس راه استان مازندران با اشاره به بارش برف در شب گذشته افزود: با تلاش نیروهای راهداری در مسیرهای کندوان و هراز تردد توقف خودروها بدون مشکل انجام شد.

سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای چالوس نیز در اینباره، اظهار داشت: مسیر کندوان که از ساعت ۲۳ شب گذشته از میدان کرج به سمت چالوس برای تخلیه بار ترافیکی بسته شده بود، ساعت ۲ بامداد امروز باز شد.

مهدی صفایی افزود: این مسیر از سمت کرج به چالوس اکنون یک طرفه بوده و در محدوده های هزارچم، سیاه بیشه و پل زنگوله در مسیر جنوب به شمال ترافیک نیمه سنگین است.

مسوول ایستگاه هواشناسی سیاه بیشه نیز وضعیت هوای این منطقه را ابری اعلام کرد و ایرنا، گفت: درجه حرارت این منطقه اکنون یک درجه سانتی گراد بالای صفر است.
کرمعلی اسدی افزود: در ۲۴ ساعت آینده شاهد افزایش ابر همراه با بارندگی در منطقه خواهیم بود.

محدودیت های ترافیکی

بر اساس اعلام پلیس راه، تردد وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ روز جمعه ۱۸ آبان از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام مامورین پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۷ تا ۲۴ همان روز از مرزن آباد به سمت کرج به صورت یک طرفه خواهد بود.

علاوه بر این بر اساس اعلام پلیس راهور، تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از مسیر کرج – چالوس (کندوان) و برعکس کماکان ممنوع است.

همچنین تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ روز جمعه ۱۸ آبان از رودهن به سمت آمل ممنوع است و از ساعت ۱۵ تا ۲۴ همان روز با اعلام مأمورین پلیس راه در محل، از آب اسک به سمت رودهن (محدوده مشاء) یک طرفه خواهد شد.

مازندران حدود ۱۱ هزار کیلومتر جاده اصلی و فرعی دارد و سالانه ۴۰۰ میلیون تردد خودرویی در جاده های انجام می شود.

نظر شما