شناسهٔ خبر: 60926 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مدیر پروژه ترمينال سلام شهر فرودگاهي حضرت امام ( ره)خبر داد:

کاشت ۲۰ هزار اصله درخت در محوطه فضای سبز ترمینال سلام

ترمینال سلام مدیر پروژه ترمینال - گالری سلام از اختصاص ۷ هکتار از محوطه ترمینال به فضای سبز خبر داد و از آن به عنوان یک اقدام اساسی جهت انجام مسئولیت اجتماعی این پروژه ملی یاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از پایگاه خبری شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، فرزاد همدانچی مدیر پروژه ترمینال - گالری سلام با اشاره به قرار گرفتن ترمینال در فضایی بیابانی و کویری گفت: برای پوشش این فضا از ۲۰ هزار اصله درخت استفاده کرده و یک رینگ پیرامونی برای تثبیت خاک و جلوگیری از ورود گرد و غبار به محوطه ترمینال ایجاد کرده‌ایم.

همدانچی اظهار داشت: حدود ۷ هکتار از ۳۲هکتار محوطه ترمینال به فضای سبز اختصاص داده شده که ایجاد این مساحت فضای سبز کار بسیار دشواری است، به طوری که در کلانشهرها به ندرت چنین پروژه‌ای در طول سال اجرا می شود.

مدیر پروژه ترمینال – گالری سلام با بیان اینکه سعی کرده‌ایم از درخت به جای چمن برای محوطه فضای سبز ترمینال استفاده کنیم، گفت: مصرف آب برای رشد چمن زیاد بوده و به صرفه نیست، به همین منظور در این پروژه فقط از گل و درخت استفاده می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه المان‌های هنری ترمینال سلام فقط محدود به ساختمان این ترمینال نمی‌شود، گفت: برنامه‌ریزی شده که در ابتدای مسیر کمربندی تعدادی پرچم و تابلوهای شکیل و چشم نواز نصب گردد تا مسافران و گردشگران ایرانی و خارجی در بدو ورود به این محوطه با درختان زیبای سرو شیرازی بعنوان نماد استقامت و سرافرازی ایرانیان روبرو شوند.
 

نظر شما