شناسهٔ خبر: 60939 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

راه آهن خراسان اعلام کرد:

رشد ۵ درصدی جابه‌جایی مسافر در مسیر مشهد از اربعین تا ربیع

قطار مشهد مدیرکل راه آهن خراسان گفت: ۸۹۰ رام قطار مسافری به منظور جابجایی زائرین امام هشتم(ع) در دهه آخر ماه صفر در راه آهن خراسان پیش بینی و برنامه ریزی شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، محمدهادی ضیایی مهر گفت: در دهه آخر ماه صفر و ایام شهادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، از تاریخ ۹ تا ۱۹ آبان ماه سال جاری علاوه بر ظرفیت روزانه که ۷۷ رام قطار با ظرفیت ۳۵ هزار نفر به صورت رفت و برگشت بوده، ۲۶ رام قطار فوق العاده برون استانی از تهران، تبریز و زنجان با ظرفیت ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر به صورت رفت و برگشت به مشهد مقدس اضافه شد.

وی ادامه داد: همچنین در روزهای پایانی ماه صفر، برنامه ریزی ۷۶ رام قطار حومه ای درون استانی برای جابجایی هیئت های مذهبی و برگشت زائرین پیاده برای شهرستان های سرخس، نیشابور، فیروزه، خوشاب، جوین، جغتای با ظرفیت ۳۸ هزار و ۹۰۰ نفر به صورت رفت و برگشت انجام شد.

وی با بیان اینکه در این ایام هیچگونه افزایش قیمت بلیت نداشتیم خاطرنشان کرد: طی این مدت، در مجموع با ۸۹۰ رام قطار مسافری بیش از ۴۰۰ هزار نفر مسافر و زائر امام رضا(ع) از ۲۸ شهر و مرکز استان از طریق ریلی در مسیرهای منتهی به مشهدمقدس جابجا شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد رشد داشته است.

برچسب‌ها:

نظر شما