شناسهٔ خبر: 61033 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خبر داد:

موافقت سازمان بنادر و دريانوردی با ساخت ۲ سازه دريايی در استان مازندران

محمد تقی انزان پور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران از موافقت سازمان بنادر و دریانوردی با ساخت یک سکوی تفریحی و دو شاخه موج شکن پرورش ماهی در سواحل استان مازندران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران ، محمدتقی انزان پور با اعلام این مطلب افزود : بر اساس مجوز صادره از سوی کمیته صدور مجوز سازه های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، شرکت کلارگستر نیکو مجاز است نسبت به ساخت ۲ شاخه موج شکن جهت پرورش ماهی(شاخه اصلی به طول ۶۱۶ متر و شاخه فرعی به طول ۱۵۹ متر) همراه با اسکله به طول ۱۸۶ متر و راه دسترسی به طول ۱۴۶ متر در در مناطق ساحلی کلارآباد اقدام نماید.

وی افزود: همچنین بر اساس مجوز صادره از سوی کمیته صدور مجوز سازه های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، آقای فرهاد مغربی مجاز است نسبت به ساخت سکوی تفریحی ( به ابعاد  ۱۷×۲۷) همراه با راه دسترسی به طول ۵۴ متر در مناطق ساحلی محدوده شهرستان تنکابن اقدام نماید.

وی خاطرنشان کرد: با پیگیری های صورت گرفته از سوی امور سواحل این اداره کل ،تاکنون ۱۷ مورد مجوز ساخت تأسیسات دریایی شامل سکوی تفریحی،موج شکن،اسکله،مجتمع تفریحی،بندر صیادی و... در مناطق ساحلی استان(حد فاصل رامسر- ساری)از سوی کمیته صدور مجوز سازه های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی صادر شد.

انزان پور افزود: این مجوز به استناد بند ۲۲ ماده ۳ فصل دوم آیین نامه سازمان بنادر و دریانوردی مصوب سال ۱۳۴۸ و ماده واحده مصوب ۱۳۸۷ مجلس شورای اسلامی، صرفاً جهت متقاضی صادر گردیده و بدون هماهنگی این سازمان، قابل واگذاری به سایر افراد حقیقی و حقوقی نمی باشد .

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران با اشاره به وظایف حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی در بخش سواحل خاطر نشان کرد : به منظور حفاظت از خط ساحلی کشور از آسیب های ناشی از ساخت و سازهای غیر اصولی مربوط به تأسیسات دریایی و بندری ، کلیه متقاضیان اعم از حقیقی و حقوقی می بایست از طریق مراجعه به سامانه جامع مدیریت و نظارت بر سواحل کشور، نسبت به ثبت تقاضا برای دریافت مجوزهای تأسیس و بهره برداری از هرگونه سازه احداثی در دریا و رودهای قابل کشتیرانی اقدام نمایند.

 

نظر شما