شناسهٔ خبر: 61508 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

با حضور فرماندار ، رئیس هماهنگی ستادهای بازآفرینی استان مازندران صورت گرفت:

برگزاری ستاد بازآفرینی شهری پایدار شهرستان ساری

جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار شهرستان ساری با حضور فرماندار ، رئیس هماهنگی ستادهای بازآفرینی استان و سایر اعضا در سالن اجتماعات فرمانداری ساری برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی مازندران،رضایی فرماندار ساری ضمن اشاره به سیاست های ستاد  بازآفرینی و برنامه اجرایی اقدام مشترک افزود:بیش از ۶۴۰ هکتار بافت فرسوده مصوب شهر ساری و همچنین محلات مصوب سکونتگاه های غیر رسمی وجود دارد.

در ادامه داداشی رئیس هماهنگی ستادهای بازآفرینی استان  گزارشی از  پروژه های اجرایی اقدام مشترک شهرساری ارائه نمود ودر این راستا  محله غفاری به عنوان محله اولویت یک این شهر به تصویب اعضا رسید.

رئیس هماهنگی ستادهای بازآفرینی استان ضمن  تاکید بر برنامه ششم توسعه و سند ملی راهبردی احیاء، بهسازی ، نوسازی و توانمند سازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری ،توانمند سازی اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی را از مهمترین  اهداف ستاد های بازآفرینی شهری پایدار عنوان نمود.

داداشی یادآور شد مقدمات جذب اعتبار ۷پروژه تعریف شده در شهرساری،از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان انجام و زمینه عقد تفاهم نامه های مشترک با ادارات همکار فراهم شده است.

وی  در ادامه در ارتباط با سیاست‌های دولت در بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری و همچنین نحوه جذب اعتبار ۷ پروژه تعریف شده در شهر ساری مطالبی رابیان و ابراز امیدواری نمود که با پیگیری های بعمل آمده انشااله شاهد تحولات و تغییرات خوبی در محلات هدف شهر ساری و سایر شهرهای استان  باشیم.

گفتنی است در پایان جلسه سایر اعضای حاضر در این نشست نظرات خود رابیان و تصمیماتی اتخاذ گردید. 

نظر شما