شناسهٔ خبر: 61783 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران خبر داد؛

آغاز عملیات اجرایی چهارخطه شدن جاده کندوان

جاده چالوس مدیرکل راه و شهرسازی مازندران، گفت: عملیات اجرایی طرح چهارخطه شدن ۲۰ کیلومتر از جاده چالوس (کندوان ) به منظور رفع مشکل ساکنان این منطقه به هنگام یک طرفه شدن جاده روز پنجشنبه در آئینی با حضور جمعی از مسئولان استانی و محلی آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، پلیس راه کشور هرهفته و اکثر روزهای تعطیل برای روان سازی تردد خودروهای مسافران و گردشگران به غرب استان مازندران جاده کندوان را یک طرفه اعلام می کند.

یکطرفه شدن جاده چالوس از منطقه مرزن آباد در روزهای تعطیل و پایانی هفته مشکلات زیادی را برای اهالی بیش از ۳۰ روستا حاشیه این منطقه به همراه دارد که این امر همواره مورد اعتراض اهالی و مسئولان این منطقه بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران در حاشیه این آئین به ایرنا گفت: عملیات اجرایی این طرح ملی به طول حدود ۲۰ کیلومتر که تاکنون حدود پنج کیلومتر آن انجام گرفته به علت کمبود اعتبار از سال ۱۳۹۲ دچار وقفه شده بود و اکنون ادامه عملیات اجرایی آن از مرزن آباد تا ولی آباد با اختصاص حدود ۸۰ میلیارد تومان دوباره از سر گرفته شد.

عبدالله بهادری افزود : طبق قراردادی که با پیمانکار مربوط وابسته به بنیاد مستضعفان منعقد شده قرار است این طرح به مدت سه سال به طورکامل اجرا شود.
وی اظهار داشت: با اجرای این طرح چهارخط رفت و برگشت و ۲ خط اضطراری ایجاد می شود ضمن آنکه دیگر شاهد یکطرفه شدن جاده چالوس و مشکلات ناشی از آن برای روستائیان و شهروندان پیرامون این جاده در زمان اوج سفرهای در این منطقه نخواهیم بود.

از طول مسیر حدود ۱۷۰ کیلومتری جاده کرج - چالوس (کندوان) حدود ۸۰ کیلومتر جزو حوزه استحفاظی شهرستان گردشگرپذیر چالوس است.

نظر شما