شناسهٔ خبر: 61987 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

ديروز مهرآبادي در نشست بررسي مشكلات فاز 8 پرديس تاكيد كرد

نشست‌‌هاي مسكن مهر، تا حل مشکلات در پردیس ادامه مي‌ يابد

احمد اصغری مهرآبادی ديروز سه‌شنبه، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی به پردیس سفر کرد و در نشستی با پیمانکاران فاز ۸، مشکلات آن‌ها را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش پايگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس؛ با توجه به سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی برای تسریع در اوضاع مسکن مهر در کشور، مهندس مهرآبادی، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر، بعد از نشست با پیمانکار فاز ۱۱ در هفته گذشته،  امروز سه‌شنبه مجددا به پردیس سفر کرد و این بار مشکلات پیمانکاران فاز ۸ را مورد بررسی قرار داد. در این جلسه روانفر (عضو هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید)، چاغروندی (مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس)، معاون قائم مقام وزیر، مدیر کل دفتر توسعه امور مسکن شرکت مادر تخصصی، عضو هیئت مدیره و معاون فنی و اجرایی شرکت عمران پردیس و جمعی از پیمانکاران فاز ۸ پردیس حضور داشتند.

اعضای هیئت امنا فاز ۸ به نمایندگی از سازندگان در این فاز، به طور دقیق مشکلات موجود در مسیر تکمیل پروژه‌هایشان را در حضور قائم مقام وزیر مطرح کردند. تعیین قیمت‌های جدید اقلام نصبی با توجه به تغییرات نرخ ارز و همچنین تامین منابع مالی از جمله خواسته‌های پیمانکاران در این نشست بود. با توجه به صحبت‌های مهرآبادی در این جلسه، قرار شد روند برگزاری نشست با پیمانکاران در پردیس به صورت هفتگی ادامه‌دار باشد تا مسائل باقی‌مانده به طور کامل حل شود و شاهد تسریع در روند پیشرفت پروژه‌ها باشیم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر در این نشست ضمن انتقاد از پیمانکاران کم‌کار که در گذشته بیش از کارکرد خود پول دریافت کردند اما به تعهدات خود به موقع عمل نکردند، اعلام کرد که با این حال همواره نگاه وزارت به مسکن مهر در پردیس مثبت بوده و بیشتر از شهرهای دیگر، برای حل مسائل سازندگان به این شهر کمک شده است. تهاتر زمین‌ با پیمانکاران و تلاش برای جبران تغییر قیمت‌ اقلام مورد نیاز، از جمله خروجی‌های مهم این جلسه با سازندگان فاز ۸ پردیس بود.

مهرآبادی اعلام کرد که با نگاه مثبت وزیر راه و شهرسازی، این امید به صورت جدی به وجود آمده که مشکل مسکن مهر در کل کشور از جمله پردیس به زودی حل شود. برگزاری نشست‌های هفتگی ویژه مسکن مهر با حضور وزیر راه و شهرسازی در ابتدای هر هفته و همچنین جلسات هفتگی با بانک مسکن، از جمله برنامه‌های جدیدی است که قائم مقام وزیر آن را قدم‌های جدی برای تکمیل باقی‌مانده مسکن مهر از جمله در پردیس دانست.

مهرآبادی در پایان این جلسه، بازدیدی از پروژه در فاز ۸ پردیس داشت و اعلام کرد نشست‌های خود را تا حل تمامی مشکلات در پردیس ادامه خواهد داد.