شناسهٔ خبر: 62514 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

برف وکولاک راه ۵۰ روستای زنجان را بست

برف روبی قم معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای زنجان گفت: برف و کولاک روز چهارشنبه راه ۵۰ روستای این استان را بست و اکنون راهداران در تلاش برای بازگشایی این جاده ها هستند.

به گزارش پایگاه خبری وزرات راه و شهرسازی، جواد یوسفی امروز پنجشنبه در باره بسته شدن راه‌های روستایی استان زنجان گفت: بارش برف و وقوع کولاک راه‌های ۵۰ روستا در شهرستان‌های زنجان، ایجرود، ماهنشان، سلطانیه و خدابنده را بست.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین راه بسته شده ناشی از بارش برف و وقوع کولاک در شهرستان زنجان با ۲۵ مورد و کمترین آن در ماهنشان با یک راه روستایی است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان، در شهرستان های ایجرود، سلطانیه و خدابنده نیز به ترتیب ۱۰، هشت و ۶ راه روستایی بسته شده است.

یوسفی خاطرنشان کرد: همه این راه های بسته شده روز جاری بازگشایی می شود.

وی اظهارداشت: در شرایطی که کولاک و بارش برف در استان جریان دارد، هموطنان از ترددهای غیرضروری بویژه در مسیرهای کوهستانی به جد خودداری کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: همه راهدارخانه های این استان مجهز هستند و در صورت بروز مشکلات جوی رانندگان و مسافران عبوری، در این مکان ها بطور موقت اسکان داده می شوند.

یوسفی اضافه کرد: هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های استان با سامانه ۱۸۱۶ در تماس باشند.

به گزارش ایرنا، مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به ۳۱ سامانه ثبت تخلف عبور و مرور در جاده های شریانی شامل آزادراه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین و مسیرهای ترانزیت، ۳۷ دوربین نظارتی در این محورها، ۲ سامانه توزین حین حرکت در جاده های دندی - زنجان - ابهر - زنجان و ۶۸ دستگاه تردد شمار در همه مسیرهای ارتباطی استان فعال است.

استان زنجان پنج هزارو ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.

نظر شما