شناسهٔ خبر: 63476 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

جلیل مختار نماینده آبادان خبر داد:

محور آبادان-اروند کنار آماده بهربرداری است

گفت و گو جاده آبادان - اروندکنار که چند سالی عملیات اجرایی آن متوقف شده بود در فاز نخست بیش از ۸ کیلومتر از آن انجام شده و آماده بهره برداری است

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان،نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرای طرحهای جاده‌ای در آبادان گفت:جاده آبادان –اروندکنار که چند سالی عملیات اجرایی آن متوقف شده بود در فاز نخست بیش از ۸کیلومتر از آن انجام شده و آماده بهره برداری است.

جلیل مختار افزود:۳۵کیلومتر از این جاده باید تکمیل شود که در آذر ماه گذشته در برنامه بودجه کشور با اعتبار ملی آن موافقت شد و پیشنهاد دادیم که اعتبار آن در بودجه سال ۹۸ الحاق شود.

وی با بیان اینکه فاز اول عملیات تعریض و بهسازی جاده خضر آغاز شده است گفت:به محض جابجایی لوله های گاز فاز دوم این طرح  از قدمگاه خضر نبی تا چوئبده اجرایی خواهد شد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:ساخت و سازهای مناطق سلج شرقی، سلج غربی، شطیط، ذوالفقاری، شهرک قائم و شهرک دریا با بافت شهری و طرح جامع همخوانی ندارد که باید در آینده اصلاح شود.

مختار گفت:سالهاست که هیچ گونه عملیاتی در جاده مدن – قفاس انجام نشده و شاهد حوادث زیادی در آن هستیم به همین منظور عملیات بازسازی این جاده به دو قسمت تقسیم شده بخشی از این جاده توسط وزارت راه و شهرسازی و بخشی دیگر توسط سازمان راهداری اجرا می شود.

وی همچنین تصریح کرد:۳میلیارد تومان اعتبار از سوی وزارت نفت به منظور تعریض، بهسازی و اصلاح معابر مناطق سلج شرقی و سلج غربی اختصاص داده شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان نیز بهسازی جاده اروندکنار – آبادان را مهمترین پروژه این اداره کل برشمرد و گفت:این طرح با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان در حال اجرا است.

عباس پورسلان افزود:عملیات بهسازی ۴ کیلومتر از جاده قفاس – چوئبده به مناقصه گذاشته شد و با مشخص شدن پیمانکار آن عملیات خاکبرداری این جاده آغاز شده است.

وی با بیان اینکه برای اجرای این طرح اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد تومان اختصاص داده شده است گفت: ۶ کیلومتر از جاده چوئبده نیز با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد تومان بهسازی خواهد شد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: راههای آبادان به لحاظ ترافیکی و تردد از اهمیت بالایی برخوردار است که هم اکنون عملیات بهسازی محور آبادان – اهواز که وضعیت مناسبی نداشت در حال انجام است.

محسن یوسفی افزود:پلهای منیوحی و رمیله با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان تعمیر خواهند شد.وی خاطرنشان کرد:برای بهسازی جاده‌ها و سطح کیفی تردد در آبادان ۲۳ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان گفت:امیدواریم با بهسازی و افزایش ایمنی جاده‌ها شاهد کاهش تصادفات در محورهای ارتباطی آبادان باشیم.

نظر شما