شناسهٔ خبر: 64295 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اعلام كرد

مانور عملیاتی اطفای حریق، امداد و نجات و مقابله با آلودگی در بندر کنگان انجام شد

مانور مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اعلام كرد: مانور عملیاتی اطفای حریق، امداد ونجات و مقابله با آلودگی در بندر کنگان با موفقیت انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره كل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، سیاوش ارجمندزاده گفت: در راستای آمادگی همه جانبه  تیمهای عملیاتی در بنادر  و آشنایی با اخرین متددها و استاندارد های بین المللی، مانورعملیاتی اطفاء حریق، امداد و نجات و مقابله با آلودگی در فاصله یک مایلی حوضچه بندر کنگان انجام شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: در این مانور عملیاتی و بر اساس سناریوی تعیین شده ، پس از اعلام فرمانده موتور لنج باری با مرکز کنترل ترافیک دریایی کنگان مبنی بر آتش سوزی شناور و مفقود شدن دونفر از خدمه  بلافاصله هماهنگی های لازم انجام شد و شناور ناجی ۸ و یدک‌کش‌های نجف و ذهاب به موقعیت اعزام شدند.

وی عنوان کرد :با رسیدن شناورهای ناجی ۸ و یدک‌کش‌های نجف و ذهاب به موقعیت به سرعت عملیات اطفای حریق آغاز گردید و آتش تا حد زیادی تحت کنترل درآمد همچنین دو خدمه مفقود شده موتور لنج باری نیز توسط ناجی ۸ رویت و از آب گرفته شدند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اضافه کرد: با اعلام ناخدای لنج حادثه دیده مبنی بر سوراخ شدن مخزن سوخت و سرازیر شدن گازوئیل به دریا هماهنگی با تیم مقابله با آلودگی انجام گرفت وتیم مربوطه به همراه تجهیزات موردنیاز توسط یدک کش فتح المبین به منطقه اعزام شد.

وی اشاره کرد: با حضور شنار فتح‌المبین و تیم مقابله با آلودگی در موقعیت اعلام شده عملیات بوم‌اندازی به سرعت انجام و ضمن جلوگیری از گسترده شدن سطح آلودگی، اقدامات در خصوص جمع آوری آلودگی صورت گرفت.

ارجمندزاده اظهار داشت : در ادامه این عملیات لنج حادثه دیده توسط شناور ذهاب بصورت یدک  و با اسکورت شناور نجف به حوضچه بندر کنگان انتقال پیدا کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ضمن تقدیر از تمامی تیمهای حاضر در این مانور عملیاتی گفت:  تیمهای  شرکت کننده در مانور ، ضمن رعایت تمامی استاندارها، مانور  را طبق سناریو و در زمان مقرر با موفقیت به پایان رساندند.

گفتنی است ،در این مانور عملیاتی تیمهایی از هلال احمر ، نیروی انتظامی و شیلات شهرستان کنگان نیز همکاری تنگاتنگی را داشتند.

 

نظر شما