شناسهٔ خبر: 64570 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

به منظور حل مشکلات ترافیکی محور سوادکوه انجام می‌شود

آغاز عملیات اجرایی احداث پل جدید در پل سفید

سید محمد نظری به منظور حل مشکلات ترافیکی در محور سوادکوه احداث پل جدید در پل سفید در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل شهرسازی استان مازندران,  به منظور حل مشکلات ترافیکی در محور سوادکوه احداث پل جدید در پل سفید در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت.

سید محمد نظری با عنوان این نکته که کار ساخت پل جدید در شهر پل سفید پل سفید واقع در سوادکوه آغاز شده است افزود : درتلاش هستیم اتمام این پروژه خط پایانی بر گره ترافیکی یکی از محورهای  پر تردد کشور در ایام تعطیل سال باشد .

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران خاطرنشان نمود : ساخت پل در پل سفید بخشی از کارهای باقی مانده برای تکمیل طرح چهار بانده کردن جاده قائمشهر به تهران است که از سال ۸۳ کلید خورده بود.

وی افزود : جاده قائمشهر به تهران که بار اصلی هدایت ترافیک خودروهای سنگین را در ایام تعطیل سال برعهده دارد ، ۱۹۰ کیلومتر طول دارد که ۸۵ کیلومتر آن در حوزه استحفاظی مازندران واقع است .

سید محمد نظری با عنوان این موضوع که به دلیل  وجود یک پل کم عرض در ورودی شهر پل سفید تنها برای ۲ خودرو صورت گرفت و برگشت امکان تردد وجود دارد تصریح نمود :  به همین دلیل هم این مقطع از مسیر جاده قائمشهر - تهران همواره با مشکل ترافیک سنگین مواجه است و پل کنونی ورودی شهر پل سفید جوابگوی حجم زیاد تردد خودروها به ویژه در ایام تعطیل و با توجه به چهاربانده شدن این مسیر نیست و به همین دلیل هم ساخت پل جدید به صورت چهارخطه در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اعلام اینکه کار ساخت پل جدید با اعتبار ملی ۴۶۰ میلیارد ریال پیش بینی شده و به مدت ۲ سال زمان می برد  خاطرنشان کرد :  این پل بصورت چهارخطه احداث و در این حالت امکان تردد خودروهای بیشتر در این پل فراهم می شود که با بهره برداری آن ، گره ترافیکی آن برطرف خواهد شد .

همچنین قابل ذکر است جاده قائمشهر - تهران به عنوان یکی از محورهای مواصلاتی پرتردد کشور به شمار می رود که در طول سال هموطنان زیادی از این مسیر برای رسیدن به دیگر نقاط کشور استفاده می کنند.

علاوه بر این  عبور قسمت هایی از این جاده از درون شهرهای شیرگاه ، زیرآب و پل سفید و روستاها باعث شده تا مردم ساکن در این مناطق به علت حجم بالای ترافیک متحمل مشکلاتی شوند.

نظر شما