شناسهٔ خبر: 65599 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گزارش می دهد

تداوم فعالیت سامانه بارشی در نیمه شمالی کشور /مواج بودن سواحل خزر و خلیج فارس

هوا شناسی - بارندگی براساس تحلیل نقشه های پیشرو و هواشناسی با تداوم فعالیت سامانه بارشی، امروز در سواحل دریای خزر، شمال شرق و استان های واقع در ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز مرکزی و شرقی و برخی مناطق شمال غرب بارش باران و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف پیش بینی می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، براساس تحلیل نقشه های پیشرو و هواشناسی با تداوم فعالیت سامانه بارشی، امروز در سواحل دریای خزر، شمال شرق و استان های واقع در ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز مرکزی و شرقی و برخی مناطق شمال غرب بارش باران و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف پیش بینی می شود.

عمده فعالیت این سامانه بارشی پنجشنبه در سواحل مرکزی و شرقی دریای خزر، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز مرکزی و شرقی، شمال شرق و تا حدی شرق کشور و جمعه در شمال شرق است.

امروز دریای خزر، نیمه شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز مواج پیش بینی شده است.

شایان ذکر است طی سه روز آینده بارش برف موجب لغزندگی و اختلال در تردد جاده های کوهستانی شمال شرق و همچنین البرز مرکزی و شرقی خواهد شد. از این رو به هموطنان عزیز توصیه می شود هنگام تردد در این مناطق احتیاط لازم را به عمل آورند.

آسمان تهران امروز نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات بارش باران را تجربه خواهد کرد. کمینه دمای امروز پایتخت ۴ و بیشینه دمای آن به ۱۰ درجه بالای صفر خواهد رسید.

دما و شرایط جوی سه روز آینده استان های کشور را می توانید اینجا مشاهده کنید.