شناسهٔ خبر: 65701 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

سازمان برنامه و بودجه برای جبران خسارت سیلاب ابلاغ کرد؛

تخصیص ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار دوباره به استان‌های گلستان و مازندران

سیل رییس سازمان برنامه ‌و بودجه کشور در ابلاغیه‌های جداگانه‌ای به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌های گلستان و مازندران با تخصیص اعتبار دوباره، از مسئولان این دو استان خواست تا میزان خسارت ناشی از سیل اخیر را برای تخصیص بودجه جبرانی، برآورد و اعلام کنند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از سازمان برنامه و بودجه، «محمدباقر نوبخت» در این ابلاغیه یادآوری کرد: بارندگی روزهای گذشته با وجود ارزشمند بودن در دوره خشکسالی‌های اخیر، به اموال و اثاثیه شهروندان استان‌های مازندران و گلستان خسارت فراوانی وارد کرد.

وی افزود: مطابق ابلاغ رییس جمهوری صدور تخصیص دوباره ۱۰۰ میلیارد ریال تنخواه برای هر یک از استانداری‌های یادشده ابلاغ می‌شود.

معاون رییس جمهوری خاطرنشان کرد: به بنیاد مسکن و سازمان‌های مدیریت دو استان ابلاغ می‌شود تا در همکاری باسازمان مدیریت بحران، همزمان با ارائه کمک‌های اضطراری به آسیب دیدگان، نسبت به ارزیابی خسارات وارد شده به شهروندان اقدام کرده و از میزان خسارت به هر خانوار برای تخصیص کمک‌های بلاعوض و تسهیلات ارزان قیمت به سازمان برنامه و بودجه گزارشی ارسال کنند.

گفتنی است: شب گذشته وزیر راه و شهرسازی در گفت و گو با شبکه خبر، برآورد اولیه خسارت‌های وارد شده ناشی از سیل در استان‌های مازندران و گلستان را ۳۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد و یکی از مشکلات اساسی در استان مازندران را وجود نداشتن سدسازی کافی اعلام کرد.