شناسهٔ خبر: 65825 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

تا نهم فروردین ۱۳۹۸ اتفاق افتاد:

فرودگاه‌های مهرآباد با ۳۶۰ هزار و مشهد با ۳۰۰ هزار نفر بیش‌ترین جابه‌جایی مسافران نوروزی را داشتند

فرودگاه مهرآباد فرودگاه مهرآباد با اعزام و پذيرش بيش از نيم ميليون مسافر در نوروز در رتبه نخست خدمت‎رسانی به پروازهای نوروزی ۱۳۹۸ در سطح کشور قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط‎عمومی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، براساس آمار ارسالی از فرودگاه‎های کشور از ۲۵ اسفند ۹۷ تا ۹ فروردین ۹۸، فرودگاه مهرآباد با اعزام و پذیرش بیش از ۵۷۴ هزار مسافر در قالب نشست و برخاست ۴۷۴۹ پرواز بیشترین مسافر نوروزی را داشته است.

پس از مهرآباد، فرودگاه امام خمینی (ره) با میزبانی نشست و برخاست ۲۲۱۲ پرواز بیش از ۳۶۰ هزار مسافر را از و به مقاصد خارج از کشور اعزام و پذیرش کرده و در رتبه دوم قرار گرفته است و پس از آن فرودگاه مشهد با اعزام و پذیرش بیش از ۳۰۰ هزار مسافر در مقاصد داخلی و خارجی، در نشست و برخاست ۲۰۶۴ پرواز در جایگاه سوم قرارگرفته است.

همچنین براساس آمارهای دریافتی، فرودگاه شیراز با اعزام و پذیرش نزدیک به ۱۲۳ هزار مسافر و میزبانی ۱۱۲۱ پرواز در جایگاه چهارم، فرودگاه اصفهان با اعزام و پذیرش بیش از ۷۷ هزار مسافر در قالب ۶۹۵ پرواز در جایگاه پنجم و فرودگاه اهواز با اعزام و پذیرش نزدیک به ۶۷ هزار مسافر و میزبانی ۶۶۴ پرواز در رتبه ششم فرودگاه‎های کشور در سفرهای نوروزی قرار گرفته‎اند.

گفتنی است، در این روزها پر ترافیک‎ترین روز کاری را فرودگاه مهرآباد داشته است به طوری که در روز ۲۷ اسفند ۹۷، با هدایت ۳۹۳ پرواز بیش از ۴۷ هزار مسافر را اعزام و پذیرش کرده است.