شناسهٔ خبر: 65851 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد؛

تدوین برنامه "رونق تولید" در حوزه بنادر و دریانوردی/ اعطای تسهیلات برای رونق گردشگری دریایی و فعالیت‌های لجستیکی

بازدید معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی از ستاد مرکزی طرح نوروز۹۸ تسهیل سفرهای دریایی استان هرمزگان مستقر در بندرشهید حقانی بندرعباس بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، منصور آرامی عضو هیأت عامل و معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی کشور در جریان بازدید از ستاد مرکزی طرح نوروز ۹۸ تسهیل سفرهای دریایی استان هرمزگان مستقر در بندرشهید حقانی بندرعباس اظهار داشت: استفاده از اقتصاد درون زا برای رونق دادن به بخش‌های داخلی با هدف توسعه صنایع دریایی، آبادانی و افزایش اشتغال‌زایی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد و سرعت بخشیدن به تولید داخلی با استفاده از وجوه اداره شده نیز از دیگر راهبردهای این سازمان است.

وی افزود: در این رابطه تسهیلاتی در اختیار فعالان گردشگری و حمل و نقلی برای نوسازی ناوگان سفرهای دریایی، ایجاد مراکز لجستیکی و راه اندازی فعالیت‌های ارزش افزوده در پسکرانه بنادر قرار خواهد گرفت.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی: افرادی که تمایل به فعالیت در زمینه حمل و نقل دریایی و صنایع دریایی دارند، می‌توانند از این وجوه اداره شده به عنوان تسهیلات بانکی با سود صفر درصد استفاده نموده و به رونق تولید در کشور کمک کنند.

وجود سه پهنه بزرگ دریایی در جنوب و شمال، ۵۸۰۰ کیلومتر نوار ساحلی و شرایط آب و هوایی چهار فصل ایران از ظرفیت های کشور برای رونق بخشی به صنعت گردشگری هستند و این امکان را ایجاد می‌کند تا در تمام فصول سال، گردشگران بتوانند از این ظرفیت ها جاذبه ها بهره مند شوند.

وی گفت: باید زیرساخت ها و پیش نیازهای صنعت گردشگری دریایی در کشور فراهم شود تا شاهد رونق تولید و ارایه خدمات متنوع به مشتریان در بخش صنایع دریایی باشیم.

سازمان بنادر و دریانوردی با برنامه ریزی مدون، تمام تلاش خود را خواهد کرد تا با بهره گیری حداکثری از ظرفیت های داخلی، ارائه مطلوب خدمات دریایی و بندری را در راستای "رونق تولید" به ویژه در صنعت حمل و نقل دریایی محقق کند.