شناسهٔ خبر: 66400 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس؛

آزاد راه شیراز – اصفهان به بزرگراه حسینی‌الهاشمی اتصال می یابد

جلسه شیراز مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس گفت: انتهای آزاد راه شیراز – اصفهان که منتهی به بزرگراه شیراز – سپیدان است برای انتقال ترافیک و کاهش مشکلات ناشی از ازدحام ترافیک به بزرگراه حسینی‌الهاشمی و کمربندی غربی شیراز به طول ۱۲ تا ۱۴ کیلومتر اتصال می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان فارس، فیروز تکاور اظهار داشت: آزاد راه شیراز – اصفهان به طول ۲۲۵ کیلومتر و در ۷ قطعه در دست اجرا می باشد که مراحل پایانی اش را می گذراند.

وی خاطر نشان ساخت: با توجه به انتهای آزاد راه شیراز – اصفهان که به بزرگراه شیراز- سپیدان  (بین منطقه گویم و قلات ) منتهی می شود و این محور جوابگوی این حجم از ترافیک نیست، با توافقی که بین معاونت آزاد راههای شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و شرکت جهاد نصر فارس انجام شده ، قطعه ۸ آزاد راه شیراز – اصفهان از بالا دست شهرک گلستان به بزرگراه حسینی الهاشمی و کمربندی غربی اتصال و به زودی عملیات اجرایی احداث این قطعه از آزاد راه شروع خواهد شد.

تکاور تصریح کرد: در واقع این قطعه ۸ آزاد راه شیراز-اصفهان بخشی از آزاد راه در دست مطالعه شیراز – بوشهر نیز محسوب می شود که مطالعات آن جهت عملیاتی شدن در دست اقدام است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس نیز افزود: این قطعه از آزادراه نیز همزمان و هماهنگ با بقیه قطعات آزادراه شیراز – اصفهان افتتاح خواهد رسید.