شناسهٔ خبر: 69182 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون راهداری همدان:

جانمایی علائم ایمنی با حساسیت بالایی انجام شود

نصب تابلو معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان با تأکید بر نصب درست تابلوها و علائم در جاده ها، گفت: جانمایی علائم ایمنی جاده ای باید با دقت و حساسیت بالایی انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، حمید پرورشی خرم در جمع روسای ادارات راهداری استان همدان اظهار داشت: جانمایی درست این علائم علاوه بر هشدار و اطلاع‌رسانی سبب ارتقای ایمنی عبور و مرور و کاهش تصادفات جاده‌ای می‌شود.

وی افزود: علائم و تابلوهای ایمنی، نقش موثری در افزایش ایمنی راه‌ها و راهنمایی و هدایت کاربران جاده‌ای دارند.

معاون راهداری همدان در ادامه بر جانمایی دوربین ها در جاده ها و قرار دادن آنها در نقاط مناسب تأکید کرد و یادآور شد: جانمایی ها باید در اماکنی باشد که کمترین هزینه ها را داشته باشد.

پرورشی خرم، جانمایی مجتمع های خدماتی رفاهی را ضروری برشمرد و افزود: باید در این زمینه نیز دقت کافی انجام و پیرو درخواست ارائه شده حتما سایر ضوابط در نظر گرفته شود.

این مسئول در ادامه پلهای عابر پیاده در سطح جاده ها را از روش های افزایش سرمایه ملی است، اباز داشت: در خصوص پل ها با توجه به شرایط مناسب تنقیه و لایروبی  باید انجام شود.

حمید پرورشی خرم ادامه داد: یکی از مسائل مهمی که در ساخت پل های عابر پیاده و مجتمع های خدماتی رفاهی باید در نظر گرفت، نظارت بر نگهداری آنها است که باید طبق قرارداد جزء دستور کار اصلی شهرستان ها قرار بگیرد.

وي همچنین با اشاره به زحمات مقتدرانه این اداره کل در عرصه های مختلف، از روسای شهرستان ها خواست در سال جاری نسبت به جذب اعتبارات بیشتر برای استان تلاش کرده تا بتوانند در راستای ایمن سازی محورهای استان با قدرت و جدیت بالایی وارد عمل شوند.