شناسهٔ خبر: 69392 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران نایب رئیس اول مجمع منطقه‌ای راه‌آهن‌های خاورمیانه (RAME)شد

سعید رسولی اجلاس مجمع منطقه‌ای راه‌آهن‌های خاورمیانه با حضور رئیس اتحادیه بین‌المللی راه‌آهن‌ها (UIC) مدیرعامل راه‌آهن‌های منطقه و همچنین مقامات ارشد (UIC) در ۱۵ تیر ماه ۹۸ در کشور اردن برگزار شد و در این اجلاس مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان نایب رئیس اول مجمع منطقه راه‌آهن‌های خاورمیانه منصوب شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، به نقل از روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، روسای راه آهن‌ها در این اجلاس بر اهمیت بررسی و تعریف پروژه‌های مشترک ریلی در منطقه جهت توسعه زیرساخت‌ها و افزایش حمل بار و مسافر تاکید کردند.

سعید رسولی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران که در این اجلاس حضور داشت، ضمن ایراد سخنرانی، وضعیت فعلی و برنامه‌های آتیه راه‌آهن ایران، روند پیشرفت پروژه‌های ریلی و ارتباطات ریلی با کشورهای همجوار را مطرح و با اشاره به پتانسیل‌های موجود در منطقه پیشنهاد ایجاد شورای حمل و نقل ریلی در (UIC) را به منظور افزایش اثربخشی و کاربردی کردن استانداردها و مقررات (UIC) در انجام عملیات و افزایش حمل بار و مسافر بین کشورهای عضو ارائه کرد که با استقبال و موافقت اعضا روبه‌رو شد.

مجمع منطقه‌ای راه‌آهن‌های خاورمیانه از سال ۲۰۰۹ به‌طور رسمی کار خود را آغاز کرده و مقر آن در تهران است. راه‌آهن‌های ایران، ترکیه، قطر، امارات، عربستان، عراق، سوریه، حجاز سوریه، اردن، عمان و افغانستان و همچنین شرکت‌های معادن اردن، تاشیماچلیک ترکیه و ریل پرداز سیر ایران عضو مجمع منطقه‌ای راه‌آهن‌های خاورمیانه هستند.

در حاشیه این اجلاس مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با روسای راه‌آهن‌های ترکیه، اردن و سوریه و همچنین رئیس اتحادیه بین‌المللی راه‌آهن‌های(UIC)  مذاکرات دوجانبه داشت و ضمن بررسی وضعیت موجود بر لزوم توسعه همکاری‌ها با تمرکز بر پروژه‌های مشترک و همچنین اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای صدور خدمات فنی و مهندسی در حوزه ریلی آن کشورها تاکید کرد.