شناسهٔ خبر: 70039 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

احداث ۷ راهدارخانه در محورهای مواصلاتی استان مرکزی

راهدارخانه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: عملیات اجرایی احداث ۷ راهدارخانه در محورهای مواصلاتی استان در حال انجام است که به زودی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی، علی زندی‌فر با اشاره به پروژه‌های عمرانی در دست احداث راهداری استان مرکزی بیان کرد: از بین پروژه‌های متعدد اداره کل راهداری در استان در حال حاضر ۷ راهدارخانه در نقاط مختلف استان در حال ساخت است.

وی با اشاره به انجام عملیات اجرایی راهدارخانه دو راهی شازند با متراژ ۵۰۰ متر مربع در دو طبقه در کیلومتر ۱۵ محور اراک – توره، اعتبار هزینه شده برای این پروژه را تا کنون ۷ میلیارد ریال دانست که در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

زندی‌فر افزود: در حال حاضر احداث راهدارخانه زالیان در کیلومتر ۷۰ محور اراک-بروجرد در مساحتی به وسعت ۵۰۰ متر مربع در حال اجراست که تا پایان شهریورماه در صورت تخصیص اعتبارات به  بهره‌برداری خواهد رسید و اعتبار احداث این پروژه ۳ میلیارد هفتصد میلیون ریال  برآورد شده است.

وی دیگر پروژه در دست احداث را راهدارخانه گلدشت در کیلومتر ۵۵ محور اراک- سلفچگان با اعتبار یک  میلیاردریال دانست که در حال حاضر به مرحله سفت کاری رسیده است و گفت: در کنار این پروژه عملیات اجرایی راهدارخانه قره‌کهریز در کیلومتر ۲۵ محور خمین – الیگودرز(انتهای حوزه استحفاظی) و راهدارخانه قیطانیه که در امسال تکمیل دیوار راهدارخانه در حال انجام است

وی اضافه کرد: برای راهدارخانه رازقان در محور مامونیه - خشکرود با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان عملیات بهسازی انجام شده است.

زندی‌فر اظهار کرد: در کنار پروژه‌های در دست اقدام، عملیات اجرایی احداث آشیانه ماشین‌آلات سنگین و یک انبار شن و نمک راهدارخانه پرندک، کیلومتر ۷۰ آزادراه ساوه-همدان با وسعت ۲ هزار مترمربع آغاز شده است که پیش بینی می شود با اعتبار۱۵ میلیارد ریال ظرف مدت شش ماه با اتمام برسد.