شناسهٔ خبر: 70044 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

پانزدهمين روز از عمليات حج؛ اعزام ۳۷۰۰ زائر به حج از فرودگاه‎های کشور

حجاج یزد بر اساس آمار اعلام شده از سوي مسئول عمليات حج شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايی ايران در پانزدهمين روز از عمليات اعزام زائران خانه خدا حدود ۳۷۰۰ زائر به سرزمين وحی اعزام می‎شوند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط‎عمومی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، بر اساس این آمار تا دیروز، 30 تیر، با گذشت 14 روز از عملیات حج، طی 173 پرواز شرکت هواپیمایی هما، 42838 زائر از فرودگاه‎های فعال در اعزام زائران خانه خدا اعزام شده‎اند.

بر همین اساس امروز، 31 تیر، فرودگاه بوشهر به جمع این عملیات پیوسته‎است که تا پایان روز، به همراه فرودگاه‎های مشهد، کرمان، کرمانشاه، بندرعباس و امام خمینی(ره)، در قالب 15 پرواز دیگر حدود 3700 زائر را رهسپار فرودگاه‎های مدینه و جده خواهند کرد.

طبق آمار تا پایان چهاردهمین روز، 75 درصد پروازها توسط فرودگاه‎های تحت پوشش شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران و 25 درصد آن از فرودگاه امام خمینی (ره) 118 انجام شده است که در مجموع 118 پرواز در فرودگاه مدینه و 55 پرواز در فرودگاه جده نشسته‎اند.

گفتنی است، در طی این مدت پروازهای اعزام زائران خانه خدا در فرودگاه‎های زنجان، یزد، اهواز، ساری، اصفهان، گرگان، بیرجند، زاهدان به پایان رسیده است.