شناسهٔ خبر: 70321 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

تشکیل جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری

جلسه شهرکرد جلسه مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری و ستاد اقتصاد مقاومتی استان تشکیل شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان چهارمحال و بختیاری ، معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه  در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان چهارمحال و بختیاری گفت: بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور به مبلغ ۴۴۸ هزار میلیارد تومان و بر اساس فروش ۳۰۰ هزار بشکه نفت در روز بسته شده است.

وی افزود: علاوه بر اعمال ظالمانه ترین تحریم‌های استکبار جهانی علیه جمهوری اسلامی ایران اما توانستیم با کاهش هزینه‌های ملی و افزایش درآمدها نسبت به مدیریت بودجه و تحقق آن اقدام کنیم.

دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی کشور اظهار داشت: چهارمحال و بختیاری با یک درصد وسعت و ۱.۲ درصد جمعیت کشور تنها ۷ دهم درصد تولید ناخالص داخلی کشور را دارد.

وی گفت: میانگین سرانه درآمد خانوار چهارمحال و بختیاری ۴۰ درصد از میانگین کشوری پائین تر است.

پورمحمدی گل سفیدی تاکید کرد: همین عامل باعث شده تا مردم روستاهای چهارمحال و بختیاری به شهرها و مردم شهرها به شهرهای بزرگ‌تر و یا دیگر استان‌ها مهاجرت کنند.

وی یادآور شد: ارائه یکهزار میلیارد ریال ضمانت به صندوق توسعه ملی برای ایجاد ۳ هزار فرصت شغلی در چهارمحال و بختیاری در دستور کار قرار می‌گیرد.

1۲۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل راه آهن مبارکه – سفیددشت – شهرکرد

وی گفت: سازمان برنامه و بودجه امسال برای تکمیل راه آهن مبارکه – سفیددشت – شهرکرد یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در نظر گرفته است.

معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: هفته آینده ۲ پروژه راه آهن مبارکه – سفیددشت – شهرکرد و راه آهن اصفهان – شهرکرد – اهواز با حضور وزیر راه و شهرسازی پیگیری و تعیین تکلیف می‌شود.

پورمحمدی گل سفیدی تصریح کرد: محور ارتباطی شهرکرد – شلمزار در مسیر شهرکرد – بازفت – خوزستان جزو اولویت‌های اصلی ملی است.

وی یادآور شد: رفع نقاط حادثه خیز در محورهای ارتباطی چهارمحال و بختیاری براساس برنامه زمان بندی در دستور کار قرار می‌گیرد.

دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: تبدیل جاده‌های ارتباطی منتهی به جاذبه‌های گردشگری چهارمحال و بختیاری به راه‌های چهار خطه می‌تواند در افزایش جذب گردشگران داخلی و خارجی مؤثر باشد.