شناسهٔ خبر: 70658 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

پيشرفت ۹۰ درصدی ساخت ترمينال بين‌المللی فرودگاه شيراز/ افتتاح ترمينال فرودگاه جهرم تا پايان امسال

رضا بدیعی فرد مديرکل فرودگاه های استان فارس از پيشرفت ۹۰ درصدی ساخت ترمينال بين المللی فرودگاه شيراز با اعتبار اوليه ۱۰۰۰ ميليارد ریال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، رضا بدیعی فرد با اعلام این خبر عنوان کرد: پروژه ساخت ترمینال بین المللی، محوطه سازی و موتورخانه به پیشرفت ۹۰ درصدی رسیده و مابقی عملیات با مشارکت بخش خصوصی تکمیل می شود.

مدیرکل فرودگاه های استان فارس همچنین با اشاره به پروژه نصب رادار سایت تنگریز گفت: ارزش ریالی این رادار ۶.۵ میلیارد یورو و اعتبار نصب آن ۶۰ میلیارد ریال است و اکنون در حال ساخت ابنیه و جاده دسترسی سایت تنگریز هستیم.

وی همچنین به بهره برداری از شبکه فاضلاب فرودگاه شیراز با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال تا پایان شهریور اشاره کرد و افزود: تا پایان شهریور شاهد تعویض کامل سیستم روشنایی سطوح پروازی در قالب طرح بهسازی فرودگاه هستیم. همچنین تا پایان تابستان فاز دوم بهسازی داخلی فرودگاه به پایان می رسد.

بدیعی فرد همچنین گفت: پروژه بهسازی ساختمان برج مراقبت پرواز و نصب سوئیچینگ فرودگاه شیراز با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال به اتمام رسیده و آماده بهره برداری است.