شناسهٔ خبر: 71000 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رشد ۲۷ درصدی بارگیری کالا در انبارهای بندرامام خمینی(ره)

بارگیری بارگیری کالاهای اساسی و نهاده های دامی در انبارهای مجتمع بندری امام خمینی(ره) با رشدی ۲۷ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به بیش از ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تن رسید.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، معاون اموربندری و اقتصادی این اداره کل با اشاره به هم افزایی دستگاه های مرتبط در زنجیره تأمین کالا برای تسریع در خروج کالاهای اساسی از بندر و انتقال به سرزمین اصلی، بیان داشت: ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تن انواع کالای اساسی در انبارهای این مجتمع بزرگ بندری  بارگیری و ارسال شده است که نشان از رشد ۲۷ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته دارد.

ایرج مدیری همچنین با اشاره به تخلیه ۱۴۷ فروند کشتی حامل انواع کالا از جمله کالاهای اساسی  تا اواسط مردادماه سال جاری، از رشد ۸۶ درصدی ورودی شناورهای در این مجتمع بزرگ بندری خبر داد و افزود: در بازه زمانی یاد شده، شش میلیون و ۸۷۵ هزار تن کالای اساسی تخلیه شده که رشدی ۷۲ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته را نشان می دهد.

مدیری در ادامه گندم، ذرت، جو، دانه روغنی، کنجاله سویا، شکر، برنج  و روغن خوراکی را از جمله کالاهای اساسی برشمرد که در چهار ماهه سال جاری در این بندر بزرگ تجاری کشور تخلیه شده اند.

شایان یادآوری است در پی تأکیدات مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و همکاری و هم افزایی پیوسته دستگاه های مرتبط در زنجیره تأمین کالا، روند خروج کالاهای اساسی و انتقال  به درون سرزمین اصلی  از بندر امام خمینی(ره) با شتاب بیشتری دنبال می شود.